Із платіжних та кредитних карток шахраї часто крадуть гроші.
Керівник проектів та програм Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем “ЄМА” Дмитро Сахно розповів, як уникнути крадіжки коштів із пластикової картки, пише Gazeta.ua.
ПІН-код часто піддивляються за спиною того, хто знімає гроші з банкомату.
Інколи для цього використовують мініатюрну камеру із передавачем. Після цього картку в того, хто знімає кошти, крадуть й користуються нею. Варто дивитися, щоб на банкоматі не було підозрілих речей, а ззаду стояло менше людей.
Зловмисники поміщають у карт-рідер банкомата плаский, подібний до пластикової картки, пристрій, який зчитує всю інформацію з картки клієнта.
Тому варто уважно оглядати незнайомі банкомати.
Зловмисники ставлять макет банкомату в людних місцях.
Покупці вставляють туди свої картки, щоб зняти кошти, а спеціальна апаратура сканує дані з них й передає адресатові. Такий минулого року встановили в одному із київських торговельних центрів. Не слід користуватися незнайомими підозрілими банкоматами.
Щоб розплатитися карткою через інтернет, злочинцю достатньо знати три цифри із платіжної картки — її 16-значний номер, сіві-код на зворотів картки та термін закінчення дії.
Один із найстаріших способів отримання даних - поштовий. Електронною поштою надсилається спеціальний лист із вимогою вислати які-небудь дані. Будь-який банк не буде присилати на електронну адресу свого клієнта листа, щоб дізнатися дані його платіжної картки. Вони і так є у цій фінустанові.
Зловмисники копіюють дизайн популярних сайтів.
Найчастіше це інтернет-магазини. Щоб зробити покупку, в певному вікні необхідно ввести дані картки. Такі сайти відрізняються від оригіналів додатковим символом у адресі, це може бути літера чи крапка. Тому варто уважно придивлятися до адреси інтернет-сторінки.
Зловмисники, які мають доступ до документів власника картки, заявляють у банк про втрату картки й отримують нову.
Буває таке, що зарплатну картку позичають без дозволу родичі. Аби убезпечити себе, найкраще активувати послугу sms-банкінгу - повідомлення на мобільний телефон про проведені операції по картковому рахунку. Також можна встановити собі добовий ліміт на зняття коштів з рахунку.