Як сучасна школа калічить наших дітей

 

/data/blog/128046/117cc2f6e0339534ffc32925671ec561.jpg

 

За статистикою, більше 70% старшокласників за час навчання в школі набувають хронічних захворювань. Винна екологія, звичайно. Але багато в чому це відбувається через сучасну систему освіти.



Хвороби пов'язані з безліччю факторів. Давайте спробуємо в них розібратися, щоб якимось чином протидіяти.

 

Які чинники потрапляють у зону ризику?

  • Статичні навантаження (багатогодинне нерухоме сидіння за партою).
  • Обмеженість рухливості навіть під час перерв. (Дітям не дозволяють бігати по коридорах, виходити на вулицю під час перерви, вони під час відпочинку теж сидять за партами).
  • Перевантаження навчальними заняттями. (Замість 4 уроків в молодшій школі - 6, в середній замість 5 – 6-7, у старшій - 7-8 уроків).
  • Важкі портфелі. Дітям доводиться тягати на собі вантаж, який інколи складає третю частину їх ваги, що неприпустимо.
  • Порушення режимів провітрювання, освітлення, посадки за партою в класах. Не завжди умови проведення занять відповідають гігієнічним нормам.
  • Психологічне напруження. Шкільний режим контролю. Конфліктність взаємодії між учителем і учнем і всередині дитячого колективу.
  • Якість дитячого харчування в їдальні або буфеті. Багато батьків відмовляються від гарячого харчування і дають дитині сухі сніданки, які не можна назвати здоровою їжею. Швидкісний перекус на перерві може замість допомоги призвести до серйозних захворювань травної системи.
     

Це тільки найпомітніші та очевидні чинники, що негативно впливають на самопочуття наших дітей у школі, де вони змушені проводити більшу частину свого життя.



Є також і приховані негативні моменти, що заважають дитині відчувати себе комфортно. Наприклад, якість будівельних матеріалів, використаних при ремонті та будівництві шкіл. Чи розташування школи, де всі вікна виходять на сонячний бік, або є підвищена вологість.

 

Але якщо з брудними руками, пилом, відсутністю затишку в класах, холодом і протягами ще якось можна боротися. То з якістю викладання, змістом підручників, особливостями спілкування викладачів з дітьми деколи нічого не поробиш. Сучасні підручники настільки перевантажені суперечливою і непотрібною інформацією, що дитина змушена захищатися від неї. Вельми своєрідним способом: просто не сприймати.

 

Як нейтралізувати негативні моменти?

Багато факторів негативного впливу школи ми, на жаль, усунути не можемо. Але батькам, які піклуються про свою дитину, не варто повністю покладатися на те, що вчителі в школі про все подбають.

 

Батьки, як правило, здають чадо в школу і з головою занурюються у власний Армагеддон на своєму робочому місці. А ввечері всі приходять додому, як вичавлені лимони: і батьки, і діти. Та їм ще потрібно виконати домашні завдання на наступний день.

 

Ні для кого не таємниця, що вчителі дуже багато завдань залишають для домашнього опрацювання, сподіваючись на допомогу батьків. А де ж тим брати сили і бажання після важкого робочого дня?

 

  • Зовсім уникнути цього неможливо, але полегшити долю малюка потрібно обов'язково.
  • Проведіть ревізію речей у портфелі. Безліч непотрібного мотлоху звідти просто можна вийняти. І полегшити ношу. Зручна форма електронних підручників у планшетах дозволить зробити портфель легким, а навчання цікавим.
  • Не відмовляйтеся від гарячого харчування. Навіть якщо воно здається вам не дуже якісним. Прийом їжі за столом, а не на ходу, вже сам по собі - заспокійливий фактор. Нехай дитина з'їсть свій бутерброд зі своїм чаєм з термоса, але сидячи за столом. Простежте за цим, обговоріть це з класним керівником.
  • Поговоріть з учителем про рухомі хвилинки і можливості для вашого малюка розім'ятися після довгого сидіння за столом. Вимагайте помірного фізичного навантаження, зміни діяльності, розкладу, якщо він явно не на користь вашої дитини.
  • Сигналізуйте про перевантаженість домашніми завданнями.
  • Частіше розмовляйте зі своєю дитиною, розпитуйте її про товаришів, учителів, допомагайте їй впоратися з тим потоком інформаційного негативу, з яким вона не може впоратися самостійно.
  • Якщо малюкові зовсім некомфортно в сучасній системі освіти, подумайте про альтернативні форми навчання.
  • Не навантажуєте свого юного вундеркінда значною кількістю додаткових секцій і гуртків, від яких у нього просто зашкалює втома і геть зникає бажання вчитися.

 


Багато мам і тат мріють виростити зі свого чада видатну людину. Вони намагаються зайняти його під зав'язку, щоб захистити від згубного впливу вулиці. І часом, не питаючи, хоче дитина того чи ні, записують її і в музичну школу, і на курси карате, на футбол і гімнастику, на плавання і акробатику.

 

Тільки б не відстати від інших. Але таке змагання батьківських амбіцій буквально ставить малюка в умови виживання. Додаткове навчання і спорт, і творчі гуртки стають для нього не радістю, а покаранням, ще однією школою, з якої хочеться звільнитися як з в'язниці.

 

"Краще менше, але краще", - згадайте цю приказку, коли надумаєте записати свого сина чи дочку на черговий модний гурток.
 

 
Якийсь час у добі він повинен просто відпочивати і розслаблятися. Дайте йому простір для власних ініціатив, який допоможе відновити сили і не відчувати себе в'язнем безперервного педагогічного впливу.

 

 
І ще ... Найголовніше. Любіть своє чадо не на словах, а на ділі. І не робіть вигляд, що не розумієте, як йому важко. Спробували б ви самі відсидіти сім уроків, а потім позайматися в п'яти гуртках, а ввечері ще виконати завдання на завтра.
 
 
 
Та що вам розповідати, ви й самі знаєте, що навчальний рік - це суцільний ураган інформації, з яким впоратися не так просто. Тож допоможіть, а не заважайте своїй героїчній сучасній дитині, вгамувати цей ураган і змусити його працювати не проти, а на користь розвитку гармонійної особистості.
 
 


22.03.2017 Ірина Власенко 2292 1
Коментарі (1)

Роман Брудр 2017.03.24, 19:30
Дебільна програма навчання. Перегруженість взагалі лишніми предметами. Таке враження що всю програму навчання складали взагалі далекі від навчання люди або просто щоб виправдати свою присутність на посадах.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466