Як правильно вибрати якісні шкільні зошити?


Шкільні зошити – як не розгубитись у яскравих кольорах. Останні літні дні – напружена пора для батьків школяриків, адже за кілька днів необхідно своїх юних здобувачів знань у повному екіпіруванні відправити до школи.

 

Здавалося б, зараз придбати все необхідне шкільне приладдя – не проблема. Орієнтуєтись на суму, яку можете собі дозволити витратити на підготовку до школи та, відштовхуючись від неї, підбираєте все необхідне.

Однак, в останні роки, актуальнішою стає проблема не де і що саме придбати до школи, а яке ж це шкільне приладдя насправдаі, чи ціна відповідає його реальній якості, який цей рівень якості та, що особливо важливе, чи не несе це приладдя з собою шкоди для підростаючого організму. Тай загальний рівень доходів мільйонів батьків школяриків породжує ще одну ділему - де краще збирати дитину до школи – у магазинах, де начебто мала б бути якісна і перевірена продукція, чи на ринках та базарах – там нібито і продукція така сама, і ціна набагато привабливіша. Однозначно дати відповідь на запитання де кращі шкільні товари неможливо.

Для того, щоб у яскравому, привабливому різномаїтті зробити правильний вибір батькам також доведеться дечому повчитись. Найходовішим шкільним приладдям є зошити. Діти, звичайно, більше уваги приділяють їх зовнішньому вигляду, адже їм хочеться, щоб вони в них були найкрасивішими, з модними героями дитячих фільмів на обкладинках.

Тож, як би важко не було батькам протистояти натиску своєї малечи, однак, варто приділити увагу не тільки зовнішньому вигляду обкладинки, а, перш за все, якості та безпечності конкретного виробу. І зорінтуватись у якості саме цієї продукції досить не складно. До речі, згідно ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Загальні технічні умови» на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України. Тому, коли на Вас з обкладинок споглядають страшні озброєні роботи чи якісь незрозумілі звірята-мутанти, навряд, навіть з огляду на всі реформаторські течії української освіти, у Вас виникне думка, що освітянськими експертами саме цьому малюнку дозволено впливати на формування свідомісті та психіки юних громадян.

А четверта сторінка обкладинки кожного шкільного зошита має бути найважливішою для батьків, адже саме там повинно бути нанесено маркування із зазначенням: назви продукції, назви країни виробника, назви підприємства-виробника, основної призначеності продукції, відомості про сертифікацію, юридичної адреси виробника, обсягу зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикулу, штрих коду, сорту (для виробів другого сорту).

 

Другим етапом оцінки якості зошита є огляд його внутрішніх сторінок з якими безпосередньо і доведеться працювати дитині. Зрозуміло, що сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, зморшок, залощених і матових смужок та інших дефектів, що заважають якісній роботі учнів у зошиті. Зріз зошитів повинен бути рівний та чистий, а кути можуть бути прямі або закруглені.

А щодо вигляду безпосередньо аркушів - основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці у місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

Лінії графічних сіток повинні співпадати на лицьовій та зворотній сторінках. Не варто зупиняти свій вибір на зошитах з надзвичайно білосніжними чи навпаки жовтуватими аркушами. Кориснішими для зору будуть такі, сторінки яких мають колір світлого пряженого молока, адже надмірна білизна різатиме очі, а для читання тексту на жовтуватих сторінках доводить напружувати зір.

Наголосимо, що надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошита, забезпечували скріплення аркушів та унеможливлювали травматизм. Здавалося б вимоги не складні, однак і вони не завжди дотримуються виробниками.

Серед основних видів порушень, які допускаються при виробництві зошитів, є дефекти зовнішнього вигляду; відсутність санітарно-гігієнічних висновків на продукцію; неналежний контроль вхідної сировини та якості готової продукції; відсутність маркування продукції, або маркування не в повному обсязі; незадовільна організація приймального контролю готової продукції; незабезпеченість підприємств нормативною документацією; використання непридатних засобів вимірювальної техніки; відсутність технічних описів, конструкторської документації та зразків еталонів на продукцію; відсутність періодичних випробувань готової продукції.

Також, особливо свідомим та несором’язливим покупцям варто пам’ятати, що ви маєте право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

 

Отже, кілька хвилин Вашої ретельної уваги допоможуть у обранні якісних зошитів та забезпечать Вашу дитину комфортною і безпечною продукцією.


04.09.2011 4749 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1006
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2045
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2916
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3541
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3721
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7051 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3910

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5724

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6878 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7677
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2516
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4780
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5159
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

530
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

995
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1862
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3446
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1835
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4003 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500