Як правильно купатися

 

Літо — пора відпусток і подорожей, а сонце, свіже повітря і вода — його головні бонуси. І купання — одне з найбільш приємних задоволень наступаючого сезону. Купатися люблять всі! Як же купатися правильно, щоб не нажити собі проблем зі здоров‘ям?

 

Купання саме по собі є однією з оздоровчих процедур і часто навіть рекомендується медиками при певних проблемах зі здоров’ям. Особливо купання в морській воді — воно покращує обмінні процеси в організмі, тонізує нервову і кровоносну системи, корисно при деяких захворюваннях дихальної системи і деяких хворобах суглобів. Але при серйозних недугах, звичайно ж, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем перед від‘їздом на відпочинок, щоб не довелося потім на курорті сидіти на березі і лише спостерігати за хвилями. Наприклад, запалення сечового міхура — цистит, може різко загостритися при переохолодженні під час купання, тому дізнайтеся заздалегідь, якими ліками запастися, якщо не вдасться уникнути цієї неприємності.

 

Переохолодження — найпоширеніша проблема при купанні. Про це необхідно пам’ятати тим, хто схильний до частих простудних захворювань, має проблеми з судинами. Потрібно враховувати, що солона морська вода більше, ніж прісна, охолоджує тіло. У воді треба активно рухатися, і не варто купатися до появи «гусячої шкіри». Після виходу на берег бажано розтертися рушником і переодягнутися в сухий купальник.

 

На замітку: у прохолодній воді частіше відбувається зведення м‘язів ніг судомою. Всім, хто схильний до такого повороту, краще не плавати далеко від берега і бажано мати на купальнику пристібнуту шпильку. Це швидка допомога при раптових судомах: швидко відчепили, пару раз вкололи онімівше місце — незабаром рухливість відновиться.

 

Особливу обережність слід дотримуватися при купанні у стоячих прісних водоймах, тут набагато частіше можна підхопити якусь інфекцію, особливо якщо у водоймі плавають качки, гуси, чайки, приходить на водопій худоба Найбільш поширена інфекція — кишкова паличка, яка може викликати плюс до всього ще і алергічну реакцію. Ще одна неприємна напасть — церкариоз, або «свербіж купальника», його можна підхопити, пробувши у воді буквально 10-15 хвилин або навіть прогулявшись босоніж по мокрій траві на березі. Вже через 30-40 хвилин тіло починає нестерпно свербіти, покривається пухирями, схожими на комарині укуси, і цей свербіж триває кілька днів.

 

Збудниками є личинки гельмінтів водоплавних птахів — церкарії, які виходять з тіла проміжних господарів (ставковиків — річкових молюсків), вільно переміщаються у воді і проникають на шкіру водоплавних птахів і людини. Ознаки церкариоза: свербіж або печіння, поколювання і почервоніння шкіри на гомілках, стегнах, сідницях, поява висипки і пухирів, запаморочення і слабкості; при сильній поразці може з’явитися сухий кашель і піднятися температура. Полегшити стан і зменшити свербіж допоможе ментолова мазь, содовий розчин, але похід до лікаря обов‘язковий. Хвороба триває близько тижня, а пігментація шкіри і слабкий свербіж зберігаються до 3 тижнів.

 

При купанні в морі, особливо десь у далеких і теплих краях, остерігайтеся опіків медуз і зустрічі з португальським «корабликом».

 

При купанні слід дотримуватися певні заходи безпеки.

 

Не варто відразу кидатися у воду, ледве з’явившись на пляжі. Різкі перепади температур можуть викликати спазми судин. Дайте організму 15 хвилин, щоб адаптуватися до мікроклімату пляжу, а потім вже спокійно входьте у воду і починайте плавати.

 

Намагайтеся купатися тільки в теплу погоду — не нижче 23 градусів у повітрі. І не прагніть в перший же день відкриття свого особистого купального сезону півдня провести у воді — для початку досить викупатися один раз.

 

Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях! Об каміння та корчі можна не тільки серйозно поранитися, але і отримати травму, не сумісну з життям. Скільки вже сурмлять про це кожне літо, але все одно з цієї причини щорічно гинуть люди.

 

Окрему увагу поєднанню харчування і купання: між тим і іншим повинен бути проміжок в 1 годину в будь-яку сторону. Тобто не можна наїдатися ні перед купанням, ні відразу після нього.

 

На півдні намагайтеся купатися головним чином вранці — з 9 до 12 ч, і ввечері — після 17 год. Спекотний день присвятіть іншим видам відпочинку і дозвілля — посидьте у прохолодній кафешці, прогуляйтеся по парку, сходіть на екскурсію.

 

Пам‘ятайте, що в бурхливому морі під час шторму купатися не можна, 3-4 бали. Але якщо ризикнули і потрапили в хвилю, яка забирає від берега, заспокойтеся, розслабте тіло і постарайтеся триматися на гребені хвилі. Як тільки хвиля помчить до берега, постарайтеся вискочити з неї якомога далі в напрямку берега і як можна швидше переміщатися на вихід з води, поки не наздогнала і не забрала наступна хвиля.

 

Як би не раділа душа водним процедурам спекотного літа, але для шкіри занадто часті купання не дуже гарні. З одного боку, зволожувати шкіру водою корисно. Але з іншого боку, вода може нести в собі несподівані сюрпризи (як у прісних стоячих водоймах, про що писалося вище), занадто багато солі (як у морі) або хлор (як в басейнах). Тому після кожного купання при можливості слід обполіскувати тіло чистою прісною водою або хоча б добре витиратися рушником. А повернувшись з пляжу, ретельно прополоскати рот і горло, промити ніс і вуха і прийняти душ з м’яким гелем, після чого нанести на шкіру зволожуючий крем.

 

Ми мріємо про прихід літа, щоб на весь рік зарядитися енергією та позитивними емоціями. Так нехай же ця довгоочікувана пора приносить тільки радість і задоволення і ніщо не затьмарить ці теплі дні. Будьте уважні і обережні!

 

vkurse.ua


22.06.2012 3795 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2777
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3406
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3639
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6749 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7596
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3366
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3851 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415