Існує кілька перевірених способів збільшити свою пам‘ять і позбутися від неуважності. Наш експерт — практикуючий психолог Ілона Власова.
Говоріть!
Під час Другої світової війни психологи радили американським льотчикам вголос вимовляти свої дії.
Якщо виконувати все «на автоматі», великий ризик щось пропустити. Тому, збираючись на роботу, коментуйте вголос все, що ви повинні зробити: вимкнула праску, погасила світло.
Співайте!
Мелодія і слова — будь-які, можна просто «-ля ля-ля». Гучність залежить від вашого бажання і ваших можливостей.
Умова одна: у мелодію час від часу вплітайте речитатив про конкретних виконаних діях: «Ля — ля ля, вимкнула газ,-ля ля-ля, взяла пропуск». Такий спосіб активізує пам’ять.
Плануйте!
Тайм-менеджмент, або наука управління часом, зараз дуже популярна. Візьміть собі за правило заздалегідь увечері приготувати все, що потрібно для завтрашнього ранку. Одяг погладити, взуття почистити, носовичок замінити на свіжий. Якщо плануєте взяти іншу сумочку, перекладіть туди пропуск, гаманець, косметичку. Вранці вам залишиться тільки обійти всі кімнати перед виходом з дому. На всяк випадок.
Ламайте стереотипи!
Якщо ви постійно забуваєте ключі від офісу або машини, спробуйте покласти їх в… своє взуття. Станете вранці взуватися - знайдете.
Можна приклеїти до внутрішньої сторони вхідних дверей великий гачок яскравого кольору, куди повісити злощасні ключі. На двері холодильника прикріпіть плакат з нагадуванням про потрібні дії.
Будьте завбачливі!
Постарайтеся убезпечити себе по максимуму. Якщо ви боїтеся, що забудете вимкнути праску, гладьте все тільки ввечері. Якщо є страх, що не вимкнете плиту, попросіть слюсаря приладнати таймер, який відключав би все через півгодини.
Не лінуйтеся!
Перед тим як вийти з дому, обійдіть всі кімнати на предмет пошуку власних недоліків: обов'язково перевірте всі побутові електричні прилади, плиту, чи погасили ви світло, чи захопили ключі. І тільки після цього закривайте двері, для вірності посмикавши її кілька разів. І спокійно йдіть на роботу: ви нічого не забули.