Літо – прекрасний час для прогулянок на пляжі, пікніків у парку та відпочинку біля басейну. На жаль, це також період, коли чимало любителів відкритого сонця стають жертвами болючих наслідків недостатнього захисту від засмаги і, як результат, сонячних опіків.
Ступінь ураження шкіри може коливатися від звичайного потемніння до появи виразок. Світловолосі та руді легко обгорають, тоді як людям з темнішою шкірою потрібно більше часу, щоб отримати ушкодження на сонці.
Немає значення, якого кольору у вас шкіра: якщо довгий час перебувати під дією прямих сонячних променів, то можна отримати досить серйозні опіки, які супроводжуватимуться сильним болем. Є чимало «народних» порад щодо того, як зменшити такий біль. Деякі з них ефективні, а деякі можуть завдати ще більшої шкоди. Сьогодні ми пропонуємо до вашої уваги найкращі з них.
Запобігти ураженню шкіри після опіку можна, прийнявши прохолодний душ чи ванну.
Наслідки сонячного опіку не минуть одразу, як тільки ви зайдете в тінь. Навіть якщо ви сховаєтеся від прямого сонячного проміння, шкіра продовжуватиме «смажитися», поки ви не покладете на неї щось холодне. Найбільш ефективний спосіб зупинити «горіння» – прийняти прохолодний душ. Можна також пірнути у прохолодну ванну на 15 хвилин. Ніколи не занурюйтеся у холодну воду! Лід, покладений на шкіру, дасть той же результат, що й сонце – також залишить опіки. А легкий душ не лише заспокоїть уражену шкіру, зніме біль, але також змиє залишки водоростей, солі та хлору.
Додайте у ванну висівки.
Щоб захистити шкіру від сильного болю, візьміть дві склянки вівса. Подрібніть його у порошок за допомогою кухонного комбайна чи блендера. Наповніть ванну теплою водою та додайте туд вівсяний порошок. Повністю зануртеся на півгодини, а потім змийте все під душем. На місця опіків покладіть розрізані листки алое вера.
Ще до винайдення антиопікових спреїв та кремів наші бабусі та матері використовували листя алое вера, щоб лікувати різного роду опіки. Це дивовижна рослина, яка сприяє росту нових клітин шкіри і прискорює загоювання, убиваючи бактерії та знімаючи запалення в ділянці опіку. Усе, що вам потрібно зробити, – дістати листочок та розрізати його навпіл. Вичавте слиз із листка та намастіть ним обпечене місце. Якщо торкатися до рани дуже боляче, то просто капніть на неї цією рідиною.
Якщо у вас вдома немає такої рослини, можна використовувати гелі та мазі на основі алое вера. Їх можна купити в аптеці або у косметичному магазині.
Щоб зняти опіки біля очей, поставте на уражені місця пакетики чаю. Використані пакетики чаю витягніть з чашки та залиште остигати. Щоб це сталося швидше, можна поставити їх на кілька хвилин у холодильник. Після цього покладіть їх на пошкоджену шкіру навколо очей. Антиоксиданти з чаю допоможуть ранам швидше загоїтися. Щоб застосувати цей засіб на більшій площі, зробіть міцний чай та замочіть у ньому шматок чистої тканини необхідного розміру. Його поставте на уражену ділянку та залиште на кілька хвилин. Якщо необхідно, повторіть цю процедуру кілька разів.
Щоб пухирі на вашій шкірі не лопали, а шкіра не терлась, намагайтеся носити одяг вільного крою кілька днів після обгорання.
Захищайте своє тіло від сонця та у спеку залишайтеся у приміщенні, якщо це можливо. У складних випадках опіків, коли шкіра вкривається пухирями, підвищується температура та вас постійно лихоманить, негайно зверніться до лікаря.
за матеріалами "ЗК"