9 найгарніших вулиць Івано-Франківська

 

Маленьке і надзвичайно колоритне містечко Івано-Франківськ. Одна із туристичних родзинок Західної України. Це місто – приклад того, як буквально за кілька років можна змінити вигляд вулиць, парків та навіть маленьких сквериків. Затишне місто вже стало улюбленим для багатьох туристів, і вони повертаються сюди знову і знову, щоб поблукати вуличками міста. А їх тут – не багато, не мало, 500. Кожна має свої особливості, родзинки та затишні місцинки. У місті, поруч із сучасними будівлями, часто можна зустріти пам’ятки архітектури. Зокрема у стилі початку 20 століття – арт-нуво.

Що ж, помандруємо вулицями Івано-Франківська. Сайт IGotoWorld.com підготував для вас список вулиць, якими варто прогулятись у цьому західному містечку. Гайда!

Вулиця Незалежності

Найвідоміша вулиця Франківська. Хоча серед місцевих вона більше знана під назвою «Стометрівка» чи просто «Сотка». Вулиця насправді має довжину 450 метрів, а «сотка» – це її початок, у центральній частині міста. Тут вдосталь цікавих місць. Зокрема ковані скульптури, найвідоміша – Дерево щастя. А чотири кам’яниці тут утворюють Банківський квартал. Розпочинається вулиця з фонтану перед готелем «Надія» і виходить на Вічевий майдан із двокаскадним фонтаном.

Джерело фото: dimrekord.pp.ua.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 2, 3 та маршрутка № 44.

Вулиця Валова

У минулому вулиця носила назву Гетьманські вали. Тут і справді збереглися залишки валів і бастіонів. Тому і вулицю містяни просто називають «Вали». Часто тут призначають зустрічі біля пам’ятного знака «2000 років від народження Христа». А прогулюються алеями, які розміщуються на різних рівнях. Зовсім поруч біля «валів» – палац Потоцьких.

Джерело фото: panoramio.com, автор – volnat.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 1, 2, 6.

Вулиця Михайла Грушевського

Це адміністративний центр міста, адже тут розміщені міськвиконком, будівля обласної ради й обласної адміністрації. Поруч – монументальні скульптури Кобзаря та цимбаліста. Також – Окружна фінансова дирекція, старі будинки страхової компанії та банку, будівля «Просвіти» (колишнього товариства «Сокіл»). До слова, у будинку № 6 наприкінці 19 століття вперше у місті відбувся кінопоказ.

Джерело фото: karpaty.life.

Як дістатися: із залізничного вокзалу можна піти пішки через вулицю Грюнвальдську.

Вулиця Низова

Затишна і невеличка вуличка. Тут ще й досі збереглися залишки валів. Не всі туристи знають, але на Низовій є лазня, яку пов’язують з ім’ям Івана Франка. У ній провели віче радикали на чолі з українським письменником у 1892 році. Так і увійшла звичайна лазня в історію. Вуличка – зовсім невеличка, проте є тут сквер, де можна прогулятися у погожу погоду.  На Низовій також розмістився Обласний художній музей.

Джерело фото: kartagoroda.com.ua.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують автобус № 22, маршрутка № 42 і тролейбус № 1.

Вулиця Тараса Шевченка

Віднедавна вулиця стала пішохідною. Приваблює вона своєю зеленню, особливо влітку, коли тут цвітуть пахучі липи. У будинку № 11 колись була Станіславська семінарія. Поруч – Прикарпатський національний університет та колишня єпископська резиденція. Вулиця веде до міського парку імені Шевченка.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 28 та 38.

Вулиця Івана Франка

Стара зелена вуличка, на якій можна придбати колоритні сувеніри у невеличких магазинчиках. Тут дуже комфортно гуляти влітку у спекотну пору, адже липи і каштани затіняють вуличку від пекучого сонця. Це одна із найдавніших вулиць, відома з 18 століття. На Франка зведено аж три школи, одна з них – дуже красива. Важко повірити, що це звичайний загальноосвітній заклад № 5. А ще важче – що колись у цій будівлі була в’язниця. Кілька років тому в закладі під підлогою знайшли людські рештки! Мабуть, вони належали колишнім в'язням.

 Джерело фото: kartagoroda.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 38 та 40.

Вулиця Гетьмана Івана Мазепи

Колишня цісарська дорога. Відома з 1798 року. Тоді вона вела зі Станіслава (колишня назва Івано-Франківська) до селища Лисець. Одна із найдовших вулиць міста веде до парку імені Шевченка та однієї з найгарніших локацій Франківська – міського озера та мосту до острова Кохання. Також на вулиці Мазепи знаходиться Музей карпатського опришка Олекси Довбуша. Неподалік вулиці розташована пам’ятка державного значення – Станіславський некрополь.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 22 і 28.

Вулиця Грюнвальдська

Прогулятися на вулиці можна у скверику, до речі, зелену зону розбили перед Домом правосуддя. Це одна із найкрасивіших будівель у місті. Не обійшлося і без духовної споруди на вулиці – Свято-Троїцького кафедрального собору. Про початок 20 століття на вулиці нагадують два одноповерхові особняки 1900 року. Надзвичайно гарно виглядає і готель з екзотичною назвою «Аускопрут» – пам’ятка архітектури.

 Джерело фото: wikimapia.org.

Як дістатися: знаходиться поруч із залізничним вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

Вулиця Тарнавського

Одна із найулюбленіших вулиць місцевих фотографів. Їх сюди приваблює архітектура кінця 19 століття. Цей затишний куточок міста знаходиться поблизу вокзалу. Автентичні будинки, затінені зеленими липами, – гарний фон для світлин, особливо весільних. Також тут є і місцина, яка зберігає історію – Музей визвольних змагань Прикарпатського краю. А ось так затишно виглядає місцевий дитячий садочок.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: вулиця знаходиться поруч із вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

Оскільки місто невелике, то радити готелі чи хостели на кожній вулиці немає сенсу. Достатньо буде оселитися неподалік центральної частини. Весь перелік готелів та апартаментів можна переглянути за посиланням.

Як бачите, маленьке місто теж може неабияк вразити. А великий плюс міст, у яких немає мільйонів мешканців, – це комфорт і затишок. Адже кожен куточок – на відстані витягнутої руки. Часто можна навіть не користуватися громадським транспортом, просто гуляти пішки та оглядати найкращі місцини, щоб нічого не пропустити. Й Івано-Франківськ – гарний цьому приклад. Тож не баріться, збирайте валізу та гайда до старого Станіслава!

 

ua.igotoworld.com


14.06.2016 6076 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2456
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3693
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451