Цього року 87 округ на Франківщині не отримає субвенцію, яку розподіляє Кабінет Міністрів України.
Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, пише Суспільне Карпати.
Всього у 2021 році уряд зовсім не виділив грошей тридцяти одному округу, у 2020 році — сорока округам.
"У парламенті округи, що залишились без субвенцій, представляють вісім позафракційних обранців, вісім представників “Слуги народу”, шість мажоритарників із фракції “Опозиційна платформа – За життя”, чотири члени групи “Довіра”, два представники “Голосу” та по одному представнику “Європейської Солідарності” та групи “За майбутнє”. Також не отримав субвенцій і 87 округ на Франківщині", — йдеться у повідомленні.
До слова, у лютому 2021-го року Кабмін скасував низку правил розподілу грошей на соціально-економічний розвиток регіонів. Зокрема, про пропорційний розподіл грошей між регіонами відповідно до кількості населення.
Загалом Кабінет Міністрів України спрямує 1 мільярд 677 мільйонів 376 тисяч 194 гривні субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій між 1 тисячею 161 об’єктом у різних регіонах України. Про це йдеться у розпорядженні №468-р від 19 травня 2021 року.
Найбільше грошей спрямують на медичну та освітню сфери, найменше — на ремонти доріг і соціально-культурний напрямок. З-поміж областей найбільше грошей отримає Дніпропетровська, Одеська та Харківська, а також місто Київ.
Нагадаємо, під вигуки "Ганьба" Василь Вірастюк склав присягу народного депутата.
Так, 5 червня, Велика Палата Верховного Суду України задовольнила апеляційні скарги кандидата у нардепи у 87 виборчому округу Вірастюка, ЦВК і партії "Слуга народу" та скасувала рішення касаційного адміністративного суду від 23 травня, у якому йшлося про визнання протиправними дій Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на Франківщині. Таким чином, протокол ЦВК від 19 травня, яким Василя Вірастюка визнано обраним народним депутатом в округу 87 на Івано-Франківщині, є чинним.
Нагадаємо, 27 травня Велика Палата ВСУ, розглядаючи апеляційні скарги кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому округу № 87 Василя Вірастюка, політичної партії "Слуга народу" та Центрвиборчкому на рішення Верховного Суду про скасування протоколу ЦВК від 19 травня 2021 року, не дійшла згоди та оголосила перерву до 5 червня.
25 травня Центральна виборча комісія оскаржила рішення Верховного Суду щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому округу № 87.
23 травня Верховний Суд України ухвалив постанову за позовом Олександра Шевченка, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу на Франківщині.
До слова, 19 травня Центрвиборчком визнав голосування на шести дільницях виборчого округу 87 на Франківщині недійсним і встановив результати без їхнього врахування. Відповідно до рішення ЦВК, Василь Вірастюк переміг на проміжних виборах у Верховну Раду. Це вже вдруге Вірастюка Центрвиборчком оголосив переможцем на довиборах. 22-го квітня вперше Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.
Що було раніше:
ЦВК опрацювала 100% протоколів з ДВК станом на 8 годину 4 квітня.
У неділю, 28 березня, пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.
ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня. Кількість опрацьованих протоколів станом на 19 годину 31 березня не змінилась.
У вівторок вночі, 30 березня, на ОВК призупиняли роботу через повідомлення про мінування ОВК. В той день у поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось.
Після цього, члени комісії не з’явились на продовження засідання окружної виборчої комісії 30 березня о 12 годині. Крім них, не прийшли ще п'ять членів ОВК.
ЦВК декілька разів змінювала голову та склад окружної виборчої комісії.
Також ОВК № 87 оточили спецпризначенці. В СБУ пояснили, що вживають усіх необхідних заходів для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою.
Читайте також:
Довибори у Верховну Раду: "ОПОРА" вимагає розслідування можливих фальсифікацій на 87 окрузі
Найскандальніші вибори за всю історію Незалежної України: хронологія подій