В Україні прожитковий мінімум становить близько $75 на одну людину в місяць. Мінімальна зарплата в країні - $176, а більше чверті всього населення України перебуває за межею бідності.
Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час Соціального форуму Ради ООН з прав людини, пише Фіртка з посиланням на "Дзеркало тижня".
"Не дивлячись на збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище, як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості", - зазначила Денісова.
Вона також підкреслила, що в Україні незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. За словами Денісової, пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль припустив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії. Як повідомлялося, у 2021 році пенсії підвищуватимуть поетапно у п'ять разів.
У березні 2021 проведуть індексацію пенсій на 11%. Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що українцям не варто розраховувати на істотне збільшення зарплат і пенсій у 2021 році.
Читайте також:
З 1 липня підвищать пенсії: кому і на скільки
Програми з підвищення пенсій: якою буде мінімальна пенсійна виплата у 2021 році
Не всі 60-річні матимуть пенсію: нові правила виходу на заслужений відпочинок