80% дітей, які перебувають в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні, — з регіонів України, де тривають бойові дії.
Про це Суспільному розповів генеральний директор медзакладу Тарас Мельник, передає Фіртка.
За його словами, на лікуванні у медичній установі найбільше дітей лежать із COVID-19, респіраторними захворюваннями та пневмоніями. Усіх пацієнтів на 100% забезпечують ліками.
У медзакладі під час воєнного стану призупинили надання планової медичної допомоги, каже Тарас Мельник. Однак, з його слів, за необхідності медики продовжують оперувати важкохворих дітей.
Зараз хірургічне відділення заповнене на 50%. Станом на 23 березня на стаціонарному лікуванні перебувають 180 пацієнтів. Серед них є діти із Херсонської, Луганської, Донецької, Запорізької та Київської областей.
«На приймальному відділенні діти до трьох років отримують памперси, дезрозчини, вологі серветки та додаткове харчування.
Медикаментами ми забезпечені, але є проблема з деякими антибіотиками, тому що наші фармацевтичні заводи в Києві та Харкові зараз не працюють. Але всі дороговартісні препарати у лікарні є», — розповів Тарас Мельник.
Допомагають забезпечувати необхідними медикаментами обласну дитячу лікарню у час війни іноземні волонтери та благодійні фонди, розповідає лікарка-пульмонологиня Марія Кук. За її словами, 22 березня медзаклад отримав гуманітарний вантаж з Австрії.
«Нам доправили 800 кг допомоги. Це є медикаменти, розхідні матеріали, перев’язувальні. Найважливіше з ліків, що ми отримали, — антибіотики, препарати інсуліну, гормони щитовидної залози.
Зараз вони — у дефіциті в Україні, тому єдиний спосіб їх отримати — замовляти з-за кордону. Антибіотики нам передали різних груп — ін’єкційні та пероральні», — каже лікарка.
У пульмонологічному відділенні обласної дитячої лікарні зараз перебувають 12 дітей. Усього тут є 35 ліжок, розповідає завідувачка відділення Моніка Макян. За її словами, більшість пацієнтів – діти з інших областей. Їх госпіталізували в лікарню із пневмоніями або COVID-19.
«Дехто був в укритті кілька ночей. Вони переохолоджувалися і приїхали до нас вимученими, виснаженими та зі зневодненням. Діти були з високою температурою.
Звісно, що вдома вже не чекали, а одразу лягали до нас на стаціонарне лікування. У нашій лікарні не тільки діти перебувають, а і їхні батьки. Інколи не хочуть спілкуватися через горе, яке їх спіткало.
Та, коли діткам стає краще, то батьки вже посміхаються, більше говорять. Вони виходять з того стресового стану», – пояснює завідувачка.
На стаціонарному лікуванні в обласній лікарні перебуває Марина Котельнікова разом із тримісячною донечкою Алісою. Жінка розповідає, що до Івано-Франківська приїхала з Києва. Через обстріли в Оболонському районі їй довелося тікати до безпечного місця.
«Було страшно, було багато сирен. Ми мусили завжди спускатися до підвалу. А там – холодно. Було страшно за життя дитини, тому що війська РФ підбиралися все ближче.
Тому ми мали поїхати. Власне, так опинилися у Франківську. Дитина захворіла, і ми одразу прийшли до лікарні, бо була висока температура», – розповіла жінка.
За словами генерального директора Тараса Мельника, з обласної дитячої лікарні передають ліки, засоби гігієни та інші необхідні речі до регіонів України, де тривають бойові дії. Також необхідні медикаменти відправляють й військовим на передову.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: