8 міфів про безпечний секс

Фундація Анти-СНІД-США в Україні (AHF Ukraine) розвінчує популярні міфи про безпечний секс та презервативи.

В магазинах та аптеках споживачу пропонують доступний широкий асортимент засобів контрацепції, найпопулярнішому з них – презервативу – присвячують соціальну рекламу та флешмоби. Саме цей простий у використанні виріб зможе захистити від захворювань та інфекцій, які передаються статевим шляхом, та убезпечить від небажаної вагітності, Проте, навіть попри все це, дехто часто нехтує контрацепцією, обираючи незахищений секс, розповідає УП. Життя.

 

1. Презерватив – це дорого

Одна з найрозповсюдженіших причин, чому люди відмовляються від використання презервативів – це ціна.

Найбільше ціни на такі засоби контрацепції б'ють по кишені молоді, наприклад, студентів, які змушені жити у гуртожитку на одну стипендію та просто не мають бюджету на подібні витрати.

Або школярів старших класів, які вже живуть статевим життям, але не отримують ані стипендії, ані мінімальної заробітної платні, та живуть за рахунок своїх батьків.

Насправді ж, презервативи можна отримати безкоштовно. Такі вироби часто розповсюджують під час вуличних акцій та флешмобів до Дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного дня презерватива або Дня всіх закоханих.

Крім того, безкоштовні контрацептиви можна взяти в офісах профільних громадських організацій та фондів, у центрах для наркозалежних тощо.

2. Презерватив – це непристойно

Ті ж молоді люди, які мають кошти на презерватив, нерідко відмовляються від покупки через сором.

Школярі та студенти часто просто не наважуються попросити контрацептиви в аптеці, гадаючи, що в цей момент чинять щось "протизаконне".

Презервативи – цілком законний та нормальний спосіб контрацепції, у використанні якого немає нічого незвичайного. Як і у тому факті, що люди займаються сексом. Тому з подібними комплексами потрібно боротися якнайшвидше.

3. Діти не повинні знати про секс

Часто відчуття сорому та невпевненості у підлітків у подібних ситуаціях – наслідок некоректного сексуального виховання. Цьому питанню не приділяють достатньо уваги у школах, розповідаючи про секс побіжно та поверхово. Батьки ж у переважній більшості воліють не відповідати на "незручні" запитання дітей, адже самі вважають подібні бесіди чимось непристойним.

Як це змінити?

По-перше, для сексуального виховання дітей у школах мають залучатися спеціалісти. Не варто змушувати консервативних учителів поважного віку пояснювати дітям, що таке секс і як правильно вдягати презерватив.

По-друге, батьки мають бути завжди готові до розмови "про це" зі своєю дитиною. Якщо син чи донька підійшли до вас із питанням, звідки беруться діти, не варто відкладати пояснення "на потім" – найбільш вчасним для розмов є саме той момент, коли дитина самостійно проявляє цікавість до теми.

Під час пояснень не варто також вдаватися до суто дитячих метафор на кшталт "пєстіків-тичинок". Необхідність говорити про секс завуальовано, не вживати прямих позначень у майбутньому може стати причиною невпевненості. Розповідаючи дітям про секс, одразу пояснюйте, як правильно цим займатися: що таке презерватив, для чого він потрібен, де його можна взяти. Поясніть дитині, що коли вона буде готова вступити у доросле життя, зможе розраховувати на вас у разі необхідності – наприклад, попросити купити для неї презервативи.

4. "Я і так все вмію"

За даними дослідження, яке провела компанія CHOICE, 41% респондентів неправильно використовують презервативи. Це призводить до пошкоджень, а отже, збільшує ризики зараження інфекціями, які передаються статевим шляхом. Зокрема, складнощі можуть виникати під час вдягання презерватива, або тоді, коли потрібно швидко і правильно його зняти.

У дослідженні йдеться також, що 1,6% чоловіків та жінок використовували презерватив повторно, хоча це категорично не рекомендується робити. Експерти з AHF Ukraine проводять майстер-класи для школярів та дорослих, де демонструють, як правильно користуватися презервативами.

5. Презерватив зменшує чутливість

Дійсно, чимало людей упевнені, що презерватив суттєво знижує чутливість під час сексу. Особливо ця думка розповсюжена серед чоловіків. Тож цей гумовий виріб не використовують, аби посилити приємні відчуття. Проте сьогодні існує багато видів презервативів: надтонкі й майже не відчутні, або навпаки – ребристі чи з крапками, які тільки посилять задоволення одному, чи навіть обом партнерам.

6. Не важливо, де зберігати презервативи

Насправді – важливо. Найкраща температура для зберігання презервативів – нейтральна, та, що зветься "кімнатною". Презервативи краще зберігати у зручному місці, там, де вони не зможуть випадково пошкодитися. Наприклад, їх не варто носити у задніх кишенях джинсів, де виріб може випасти або зачепитися за щось під час сидіння, вставання або перевдягання.

7. Займатися сексом із презервативом – не довіряти партнеру

Вже згадане дослідження CHOICE показує, що чим частіше люди займаються сексом, тим рідше вони використовують презерватив. Зокрема, від презерватива часто відмовляються партнери, пов'язані між собою тривалими стосунками, або одружені пари. Попросити партнера використовувати презерватив у цьому випадку для багатьох – прояв недовіри, підозри у зраді тощо.

В реальності ж, навіть якщо ваш партнер протягом останніх пари років дійсно не має інших сексуальних партнерів, окрім вас, це, на жаль, не дає йому стовідсоткового алібі цілком здорової людини. Пам'ятайте, що деякі захворювання можуть протікати безсимптомно. Так, що й сама людина не буде нічого підозрювати. Чому так відбувається? Про це – у наступному пункті.

8. Я здоровий, тому мені це не потрібно

Чи не найпопулярніший аргумент, який можна почути від тих, хто свідомо відмовляється від використання презерватива: "Я і так здоровий, у мене все добре". Більшість людей роблять такі висновки лише через те, що не мають видимих, очевидних проблем зі здоров’ям. Проте жодного разу за все життя не робили тест на ВІЛ, гепатити та інші вірусні інфекції, що передаються статевим шляхом.

Сітілайти й білборди, які сьогодні можна побачити на вулицях міст, нагадують, що ВІЛ – невидимий, а тому очевидних симптомів може і не бути. Навіть якщо ви мали незахищений статевий контакт кілька років тому, але не перевірялися з тих часів, уже знаходитесь у зоні підвищеного ризику.

Експрес-тестування сьогодні можна пройти у державних поліклініках, приватних клініках, профільних медичних закладах, у центрах для наркозалежних, а також під час вуличних акцій у мобільних медичних пунктах. Це абсолютно безкоштовно, безпечно та анонімно, а результат буде відомий уже за кілька хвилин.


02.03.2018 3621
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3640
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415