Потерпаєте від хронічної втоми і не знаєте, як з нею боротися? Для початку потрібно зрозуміти причину появи цього розладу.
Отже, звідки береться хронічна втома? Ось кілька найпоширеніших причин і способи боротьби з ними:
Причина 1 — брак сну. Найбільш очевидна та найпопулярніша. Брак нічного відпочинку впливає на здатність до концентрації та загальне фізичне здоров‘я. Дорослим людям ночами потрібно спати не менше семи-восьми годин.
Причина 2 — апное сну. Деякі люди думають, що сплять достатньо, але апное сну порушує процес відпочинку. Через цей розлад у людини на короткий час зупиняється дихання, і вона пробуджується, хоча деколи навіть не розуміє цього. Як побороти апное? Якщо у вас є зайва вага, то потрібно позбутися її, зав’язати з палінням, спати зі спеціальним дівайсом CPAP, який дозволяє тримати повітряний прохід по ночах відкритим.
Причина 3 — брак «палива». Якщо ви їсте занадто мало, то тим самим не відновлюєте сили. А неправильне харчування теж може стати проблемою. Порадьтеся з лікарем-дієтологом з приводу збалансованої дієти.
Причина 4 — анемія. Серед жінок саме анемією пояснюється велика частина випадків хронічної втоми. Менструальні кровотечі можуть викликати дефіцит заліза в крові. Необхідно приймати добавки, що містять залізо, вживати їжу, багату цим металом, на зразок печінки, молюсків, бобів і збагачених злаків.
Причина 5 — депресія. Можливо, ви вважаєте депресію емоційним розладом? Але вона супроводжується і багатьма фізичними симптомами, у вигляді втоми, головних болів і втрати апетиту. Ця хвороба потребує допомоги психотерапевта.
Причина 6 — передозування кофеїну. У помірних дозах кофеїн корисний, оскільки він підвищує концентрацію та бадьорість. А ось занадто великі дози викликають прискорене серцебиття і підвищений кров'яний тиск. Дослідження показують, що у деяких людей передозування кофеїну викликає хронічну втому. Необхідно поступово знижувати щоденну дозу кави, чаю, шоколаду, газованої води і будь-яких медикаментів, що містять кофеїн.
Причина 7 — приховані хвороби урогенітального тракту. Якщо у вас коли-небудь були урогенітальні інфекції, то ви, напевно, знаєте це відчуття пекучого болю та постійні позиви до сечовипускання. Але інфекції не завжди так наочно проявляють себе, в деяких випадках їх наявність може відзначатися однією тільки хронічною втомою. Тому пройдіть перевірку на інфекції, і в разі їх виявлення використовуйте антибіотики. Зазвичай після курсу лікування втома зникає через тиждень.
за матеріалами Вкурсе