Фото: Детектор медіа
53% опитаних українців схвалюють санкції РНБО проти Віктора Медведчука.
Про це свідчать дані опитування групи "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, пише Фіртка.
Зокрема, цілком схвалюють санкції проти Медведчука 43% респондентів, ще 10% - «скоріше схвалюють». Майже чверть українців проти санкцій – зовсім не схвалюють їх 16%, скоріше не схвалюють – 8%.
Серед опитаних 23% не змогли відповісти на запитання. Підтримка санкцій проти телеканалів Медведчука дещо нижча – їх підтримують 44% респондентів. 39% не підтримують санкції проти каналів 112, NewsOne та Zik, а 17% не відповіли.
На заході підтримка санкцій найбільша – 58%. Найбільші противники блокування телеканалів на сході України (57%) та на півдні (51%).
Найбільше схвалюють санкції жителі заходу України – 69%, найбільше не схвалюють – на сході (41%). Щодо вікових категорій, то українці від 51 року найбільше як підтримують (57%) так і не підтримують (27%) санкції.
Опитування проводилося соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) у період з 13 по 21 березня.
Методологія ґрунтувалася на особистих інтерв'ю за місцем проживання респондентів із загальним обсягом вибірки 2 400 жителів у віці 18 років і старше. Результати були зважені за регіонами, віком і гендерним розподілом на основі даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2019 року. Межа похибки при 95-процентному рівні довіри не перевищує 2%.
Нагадаємо, 13 травня слідчий суддя Печерського райсуду В’ячеслав Підпалий обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. 14 травня на Медведчука одягли електронний браслет.
Водночас прокурор просив обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 300 млн грн.
Генпрокурор Ірина Венедіктова 11 травня підписала повідомлення про підозру двом народним депутатам - Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку - у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
Слідство вважає, що Медведчук, зокрема, домовлявся з державою-агресором для перереєстрації родовища "Глибока" в Чорному морі за 75 км від Феодосії та видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України. Також Медведчуку інкримінують передачу агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ.
У разі доведення вини за статтею про держзраду (ч.1 ст.111 ККУ) їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такого, а за розграбування національних цінностей на окупованій території (ч.1 ст. 438 ККУ) - позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Читайте також:
Підозра у держзраді Медведчуку і Козаку: як на це відреагували прикарпатці у соцмережах
Медведчук програв: суд дозволив поширювати книгу про Стуса
Справа Стуса: рішення суду щодо Медведчука увійшло в новий наклад книги (ФОТО)
"Справа Василя Стуса": Мінкультури відправить примірники книги до бібліотек (ФОТО)
Зеленський заблокував канали Медведчука: РНБО наклала санкції
ОПЗЖ погрожувала ініціювати імпічмент Зеленському через санкції проти телеканалів