В Україні 67 онлайн-магазинів заражені шкідливим кодом, який допомагає хакерам вкрасти дані платіжних карт споживачів.
Про це йдеться в дослідженні голландського розробника Віллема Де Грота, пише Ain.ua.
Всього, за даними розробника, хакери впровадили шкідливий код в 5,925 тисяч онлайн-магазинів, з яких 67 - в зоні UA.
Така програмна закладка на сервері магазину перехоплює дані платіжних карт в момент їх введення користувачем в текстове поле в браузері.
В цьому випадку покупців не захищає шифрування по протоколу HTTPS, так як дані перехоплюються ще до шифрування.
Віллем Де Гроот - співзасновник і голова безпеки голландського еcommerce-сайту byte.nl. Дані його особистої пластикової карти вкрали зловмисники, тому він і почав своє дослідження в 2015 році.
Для пошуку скомпрометованих магазинів він сканував їх програмне забезпечення на наявність відомих фрагментів шкідливого коду.
Перші скомпрометовані сайти Грот виявив в кінці 2015 року. З тих пір їх кількість зросла як мінімум удвічі.
Крім того, хакери стали використовувати все більш складні схеми для маскування. Якщо раніше вони використовували різні модифікації одного і того ж онлайн-скіммера, які незначно відрізняються один від одного, то сьогодні Гроот виявив вже 9 різновидів скрипта, що відноситься до 3 різних "сімейств".
"Автори також удосконалили механізм перехоплення даних платіжних карток. Якщо раніше код просто перехоплював сторінки рядком checkout в URL, то тепер він вже розпізнає популярні платіжні плагіни Firecheckout, Onestepcheckout і Paypal", - пише Geektimes.
За словами голландського фахівця з безпеки, деякі з вкрадених даних передавалися на сервера в РФ. Потім викрадені дані продавалися в даркнеті по 30 доларів за карту.
Примітно, що розробники з Nightly Secure зв'язувалися з рядом зарубіжних магазинів, щоб повідомити їм про онлайн-скіммер. Більшість з них або не відповіли на запит, або не повірили в реальність загрози.
Перевірити онлайн-магазин на наявність шкідливого коду можна на сайті MageReports.
Як відомо, за підсумками другого кварталу 2016 року частка безготівкових розрахунків у загальному обсязі операцій із платіжними картками в Україні зросла до 34,9% порівняно з 34,7% у першому кварталі цього року.