6 приємних звичок, які покращать здоров’я

 

/data/blog/129035/6e20b7b1c920fa410684c13d4323cf15.jpg?201704180713

 

Вважаєте, що корисна їжа несмачна, спорт нецікавий і взагалі дбати про здоров’я складно? Тоді наші поради саме для вас! До Всесвітнього дня здоров'я ми підготували для вас підбірку звичок, які не лише зроблять вас здоровішими, але й принесуть задоволення.

Смійтеся

Погляньте на дітей: з їхніх облич не зникає посмішка! Беріть з них приклад і посміхайтеся частіше. Під час того як ви смієтеся зменшується кількість гормонів стресу завдяки гормону радості – ендорфіну. Покращується імунітет, адже сміх сприяє виробленню антитіл, які борються з хворобою. А також збільшує кількість лейкоцитів, які потрібні при боротьбі із запальними процесами. Крім того, виробляються речовини, які здатні зменшити відчуття болю.

Чи здатний сміх покращити фігуру? Частково так. Звісно, щоб спалити багато калорій вам доведеться безперервно сміятися декілька годин. Але сміх помагає бути у формі й по іншому. Сміх – це своєрідна гімнастика для кишечника, яка допомагає вивести шлаки.

Їжте

Їжте! Смачно і часто. Користь дієт і обмеженої кількості продуктів харчування для здоров’я – не більше ніж міф. Багато дієт здатні нашкодити вашому організму. Їсти треба якнайрізноманітнішу їжу, звісно, уникаючи відверто шкідливої. Просто дотримуйтеся певних правил харчування і вашому здоров’ю і красі нічого не загрожуватиме.

Читайте також: Чому гніватись – іноді корисно: 5 переконливих причин

Каші та солодощі у першій половині дня. Половину харчової тарілки на добу мають складати фрукти і овочі. Не їжте за 2-3 години до сну. Відмовтеся від хімічної та нездорової їжі взагалі. Пам’ятайте про воду! 30 мл на 1 кілограм вашої ваги – норма води на день. Вживаючи різноманітну здорову їжу протягом всього року, вам не знадобляться вітамінні комплекси з аптеки.

Кохайтеся

Активне сексуальне життя – важливий елемент здоров’я. Люди, в яких в житті є стільки сексу, скільки їм потрібно, краще почуваються, вони впевненіші у собі, їм легше справлятися із завданнями. 67% випадків передчасної смертності в Україні – серцево-судинні захворювання. А любощі активізують серцеву діяльність і кровообіг. Покращують постачання кисню у всі органи. До того ж підвищують рівень гемоглобіну в крові.

Секс 1-2 рази на тиждень на 30% підвищує вміст антитіл! Активізує імунну систему і більше ніякі болячки вам не страшні. Звісно, ми говоримо про захищений секс. Під час сексу виробляється простогландин, який бореться з депресіями.

Читайте також: 5 правил хорошого сексу: поради експертів

Спіть

Любите поспати? Це аж ніяк не ознака ліні! Так ви дбаєте про своє здоров’я. Саме під час сну наш організм активно відновлюється. Норма сну коливається для різних людей від 6 до 9 годин. Якщо будете спати менше, ризикуєте розтовстіти. Адже брак сну організм вимагатиме компенсувати їжею. Задумайтеся, чи потрібно вам це?

Читайте також: Безсоння впливає на розвиток інсультів та хвороб серця, – вчені

Якісний сон дозволяє зміцнити імунітет і відновити клітини нервової системи. Хвороби уві сні проходять швидше. А от від недосипу люди роблять дратівливі, їм важко сконцентруватися і опрацювати інформації, вони вразливіші до вірусів. Не можете дозволити собі довгий нічний сон? Можливо саме для вас поліфазний сон.

Гуляйте

Для здоров’я абсолютно не обов’язково займатися спортом. Більше того, надмірні фізичні навантаження можуть серйозно вам нашкодити. А от прогулянки навпаки. Повільна чи швидка ходьба на свіжому повітрі, чи навіть по місту у справах – запорука стрункої фігури та здорового організму.

Під час неспішних прогулянок абсолютно непомітно для нас підвищується частота дихання і серцевих скорочень, а отже тренується серцевий м’яз. Але це відбувається поступово і серце не відчуває навантаження. Під час ходьби ми тренуємо ноги та всю опорно-рухову систему, знову ж таки без надмірного навантаження. Такі тренування організму дуже корисні, а головне поступові і приємні.

Лінуйтеся

Лінь – рушій прогресу. А ще запорука здоров’я. Група американських вчених довели, що лінь – це захисна функція організму, яка корисна для здоров’я. Люди часто себе перенавантажують і е здатні спинитися. Так от лінь є режимом "охоронного гальмування", вона змушує мозок закінчити роботу і приділити час відпочинку.

Каліфорнійські науковці довели, що лінь просто необхідна для розвитку людини. Вона нормалізує кров’яний тиск і вводить людину у стан схожий на медитацію. А ще ліниві люди живуть довше, ніж трудоголіки. Подумайте про це.

 


07.04.2017 1929 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413