5 закладів східної кухні у Франківську

 

 

А ви знаєте, де у Франківську готують мерджімек, випікають кубдарі та загортають кебаб? Щоб підготувати путівник східною кухнею Франківська, журналісти UFRA зазирнули до грузинських пекарень та ресторанів арабської і турецької кухні. 

 

«Тбілісі»

 

Грузинську пекарню у провулку Труша відкрили півроку тому, одразу після Великодня.

В меню традиційна грузинська випічка. Кубдарі зі свининою та телятиною, класичний пеновані з сиром сиром та куркою. Є хачапурі з шашликом, і гурулі – випічка у вигляді півмісяця з сиром, яйцем та зеленню. На замовлення можуть приготувати аджарський хачапурі («човник» з двома видами сиру, сулугуні та імеретинським, та напівсирим яйцем).

Власник «Тбілісі» Мамука розповідає, що приїхав до Івано-Франківська три роки тому. Його батьківщина – селище Гурджаані в Кахеті, одному з центрів виноробства Грузії. Він також працює на кухні. Якщо запитати Мамуку, де він навчився готувати, він відповість: «Рецепты – в душе». У «Тбілісі» є лише два види вина: цинандалі та сапераві, біле та червоне. Щоправда вина купують в Україні. Мамука каже, що сам вже три роки в Грузії не був.

У «Тбілісі» немає друкованого меню, тож зорієнтуватися в цінах і видах хачапурі вам допоможуть офіціантки. Мар’яна, котра працює у «Тбілісі», каже: «Найкращий показник якості їжі – чи їдять її самі працівники. Ми їмо тут кожного дня».

«Тбілісі» працює:

Пн. – Сб. 9.00 – 23.00

Нд. 10.00 – 23.00

Ціни:

Кубдарі – 20 грн.

Пеновані з сиром – 15 грн.

Пеновані з куркою – 20 грн.

Мегрелі – 15 грн.

Гурулі – 15 грн.

Цинандалі – 18 грн. за 100 мл.

Сапераві  20 грн. за 100 мл. 

«Istanbul»

В «Istanbul» на Новгородській можна не тільки спробувати справжні турецькі страви, які приготують для вас кухарі Рамазан та Джейхан, а й відчути себе в одному із нетуристичних районів Стамбулу. Тут вам обов’язково подадуть чай по-турецьки – у маленькій прозорій скляночці. Аби спробувати міцного чаю, сюди варто прийти вдень або під вечір: зранку чай може бути недостатньо міцно заварений. 

В «Istanbul» багато страв з м’яса, але свинини тут не побачите. Це м’ясо заборонене в ісламських культурах. Є традиційний турецький суп із чечевиці - мерджімек чорба. До неї обов’язково подається лимон, а посипається страва червоним турецьким перцем – гострим або негострим. Хашлама – бульйон з телятини із великими шматками м’яса. Звісно, є тут кебаби та шашлик. Найбільша страва – це кузі. Вона готується завжди на дві персони: лаваш кладуть на пательню, на нього – рис, спеції, родзинки, турецькі макарони, часник, телячі реберця та томатний соус. Посередині маэ бути чищений зубок часнику. 

До м’ясних страв у Туреччині прийнято подавати айран – прохолодний кисломолочний напій. В Україні справжній айран купити непросто, тому його в «Istanbul» готують самі. Для цього спершу з домашнього молока роблять йогурт, а потім додають води й солі. Кажуть, на айрані має утворитися пінка. Якщо її немає – це не айран. 

Із випічки – турецька «піца» лахмаджун, пиріжки бьорек з сиром та зеленню, а також солодощі шекерпаре. В «Istanbul» також подають українську грибну юшку та борщ. А от каву по-турецькі поки що не варять, на жаль.

«Istanbul» працює:

з 10.00 до 23.00

Ціни:

Комплексні обіди (з 11.00 до 18.00):

Суп мерджімек, рис, м’ясо з овочами, айран – 50 грн.

Лаваш донер – 25 грн.

Шекерпаре – 18 грн. за порцію

«Радча»

Грузинська пекарня на круглому базарі має назву села неподалік Франківська. Асортимент хачапурі у «Радчі» загалом подібний до «Тбілісі» на Труша. Єдина, проте, важлива відмінність – у «Радчі» випікають лаваші. Звісно, у традиційній печі торне.

Пекарня розташована на базарі, тому тут можна знайти прості та дешеві хачапурі: з картоплею, капустою та грибами. Лаваші продаються щойно з печі, тому додому ви зможете донести ще гарячий лаваш. Власник пекарні Різо каже, що відкрилися вони всього місяць тому.

«Радча» працює, доки працює базар.

Ціни:

Лаваш – 6 грн.

Хачапурі з картоплею та грибами – 8 грн.

Хачапурі з картоплею – 6 грн.

З куркою – 15 грн.

З лівером – 12 грн.

З бринзою – 16 грн.

«Дубаї»

 

Трохи більш як півроку на Бельведерській працює «Дубаї». Його власник Фарук приїхав до Івано-Франківська з Йорданської столиці Амман. Заклад орієнтується передусім на студентів з країн Близького сходу, а тому й на табличці при вході – напис арабськими літерами.

У меню – традиційні близькосхідні страви, в основі яких рис, бобові та м’ясо. Так само, як і в «Istanbul», у цьому закладі не знайдете свинини. Одна з найдорожчих страв тут – монсаф. Цю традиційну страву йорданської кухні готують з рису, баранини в сметані та арахісу. Недешева й кабса, яка готується з рису басматі та м’яса із додаванням мигдалю. Із простіших страв –  добре відомі кебаб та фалафель, екзотичні фуль (варений біб, приправлений часником, лимоном та кіндзою) та хумус (нутове пюре із кунжутною пастою тахін і оливковою олією ). Буває і самса, яку тут готують із цибулі та  м’яса курки.

 У «Дубаї» ви можете спробувати два види хліба – лаваш та самун. Як і в «Істанбул», айран тут власного приготування. Обіцяють, що невдовзі з’явиться арабська кава. Поки що пропонують лише стандартний набір еспресо-американо.

«Дубаї» працює:

з  10.00 до 23.00

Ціни:

Монсаф – 70 грн.

Фалафель в лаваші – 20 грн.

Самса – 20 грн.

Еспресо – 10 грн.

Американо з молоком – 12 грн. 

«Doner Kebab House»

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» відкрився три місяці тому у центрі міста по вулиці Мазепи. Власник закладу Олександр привіз ідею з Великобританії. 

Тут готують два види кебабу: лаваш-кебаб та донер-кебаб (начинку загортають у лаваш або корж). Вірменський лаваш купують у вірменській домашній пекарні, а коржі випікають самі у тандирній печі. Відмінність цих двох кебабів також в розмірах: донер-кебаб трошки менший від лаваша. Адміністраторка Людмила розповідає, що за день готують 50 лавашів і більш як 150 донерів.

Заклад позиціонується як турецька кухня, тому свинини тут немає. Всі страви з баранини, яловичини або курки. Є вегетаріанське меню: донери і лаваші з бринзою та грибами, салати і супи: бульйон, гороховий, грибна юшка та суп-пюре з броколі. У планах – донер із трьома видами сиру (російським, адигейським та бринзою), а також рибний лаваш. Пропонують тут і власну солодку випічку.

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» працює:

Будні: 8.00 – 22.00

Вихідні: 10.00 – 22.00

Ціни:

Кебаб в лаваші яловичина та баранина – 24 грн.

Донер з бринзою та грибами – 16 грн.

Донер – 19 грн.

Супи – 9 грн.

 

UFRA


25.04.2015 1137 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466