200 українських дитсадків уперше візьмуть участь у дослідженні якості освіти за методикою ECERS

Вперше в Україні відбудеться оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною методикою Early Childhood Environment Rating Scale (ECERS-3).

Дослідження пройде впродовж 2020-2021 років у 200 закладах дошкільної освіти, а методику отримають усі 16 тис закладів дошкілля, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

“Розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є одним із пунктів Програми діяльності Уряду та пріоритетом для МОН, і оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS є важливим кроком у цьому напрямі. Вперше в Україні для цього застосовується науково визнаний, ефективний інструмент, який уже багато років використовують у більш ніж тридцяти країнах. Ми розраховуємо, що до обговорення результатів дослідження долучаться педагоги-практики, батьки, науковці, управлінці, і спільний пошук успішних рішень сприятиме розвитку якісної освіти у кожному закладі дошкілля”, – зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

У 2020-2021 роках триватимуть пілотний та основний етапи дослідження. У межах цього процесу Український інститут розвитку освіти здійснить відбір національних експертів і проведе їхню підготовку. Експерти також пройдуть валідизацію сертифікованими тренерами Інституту ERSI (США) і зможуть здійснювати пілотний етап дослідження, а також готувати регіональних експертів для здійснення основного етапу дослідження. Впродовж 2020-2021 років УІРО планує підготувати близько 80 сертифікованих експертів.

“Формування державної політики щодо доцільності та пріоритетності системних змін в освітній галузі має ґрунтуватися на результатах авторитетних досліджень, зокрема міжнародних. УІРО випала велика честь і відповідальність уперше в Україні організувати проведення дослідження якості освітнього процесу в дошкіллі за міжнародною методикою ECERS. Сильною стороною цієї методики є її практичний характер – вона дасть змогу педагогам побачити сильні та слабкі сторони, можливості та ризики в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, сприятиме професійному розвитку вихователів”, – наголосив директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій. 

Так, методикою ECERS зможуть скористатися:

заклади дошкільної освіти для рефлексії та визначення подальших цілей щодо поліпшення якості освітнього процесу;

органи управління, зокрема МОН, для узагальнення та аналізу висновків, прийняття управлінських рішень;

інституції незалежної оцінки якості освіти для експертизи і моніторингу якості дошкільної освіти в Україні загалом.

Шкали ECERS-3 можна також використовувати під час підготовки майбутніх педагогів, а також у процесі підвищення їхньої кваліфікації.

“Цей інструмент застосовується у світі вже понад 40 років, і його використання дозволить Україні стати частиною глобальної професійної спільноти фахівців з дошкілля. Це створить передумови для порозуміння між усіма зацікавленими сторонами, формування спільного бачення якості дошкільної освіти та ціннісних орієнтирів у її розвитку. Ми отримаємо надійні свідчення про якість реального освітнього процесу в закладах дошкілля. Ця доказова база стане підставою для формування відповідної освітньої політики, а одночасне зростання спроможності українського експертного середовища – запорукою успішного її втілення”, – повідомив заступник директора Команди підтримки реформ МОН Роман Шиян.

Важливо, що під час застосування методики ECERS-3 оцінюються не результати дітей, а те, що саме впливає на їхній розвиток, здоров’я і благополуччя – організація освітнього середовища, види навчально-пізнавальної діяльності, характер взаємодії між вихователями і дітьми, між самими дітьми, повсякденні практики особистого догляду. 

“Дошкільний розвиток та навчання є основою життєвого шляху дитини. Саме тому підтримка МОН у забезпеченні якісної дошкільної освіти є одним з пріоритетів діяльності ЮНІСЕФ. Дошкільні послуги повинні бути доступними та інклюзивними для всіх дітей, включаючи дітей вразливих категорій. Крім того, покращення системи підвищення кваліфікації вихователів, розроблення відповідних навчальних програм, а також розбудова системи моніторингу та оцінки на національному рівні залишаються вкрай важливими аспектами для створення безпечного та дружнього до дитини навчального середовища. Участь України у дослідженні ECERS є кроком вперед на шляху до підвищення якості дошкільної освіти”, – повідомила заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл.


Довідково:

Перший варіант оцінювання ECERS був створений 1980 року в США за авторства Тельми Гармс та Річарда М. Кліффорда. Вони ж заснували Інститут оцінювання середовища раннього дитинства. Методика регулярно оновлюється та доповнюється, зокрема перевиданнями ECERS-R та ECERS-3. 

Завдяки практичному змістові та форматові ECERS застосовують у дослідженнях якості освіти у США, Великій Британії, Італії, Швеції, Німеччині, Португалії, Іспанії, Ісландії, Норвегії, Південній Кореї, Фінляндії.

Проведення цього дослідження в Україні передбачає програма діяльності Кабінету Міністрів, затверджена 12 червня 2020 року. Ініціатива проведення дослідження належить МОН, процес забезпечує Український інститут розвитку освіти. Проєкт відбувається у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та за підтримки ЮНІСЕФ.


29.09.2020 917
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455