20 місць, які варто відвідати в Україні цієї осені

 

/data/blog/115011/157715529aff25e0d877ce185ba3fae9.jpg

 

Якщо вам не пощастило і ваша відпустка випала на осінь, або осіння депресія через похмуру погоду та терпкий запах холодного повітря вже підкрадається до вас, або ж ви думаєте, що восени не варто й вибиратись нікуди окрім роботи, – ми вас здивуємо!

Представляємо вашій увазі 20 цікавих подій, місць та маршрутів, після яких від вашої нудьги не залишиться й сліду. Цієї осені буде багато красивої природи, драйвових фестивалів, міцного вина та смачного пива, а також сир, вареники та інші національні страви, заради яких влаштовують фестивалі, які не варто пропускати, пише uaмодна.

1. ФЕСТИВАЛЬ “РЕСПУБЛІКА”, М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ, ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛ. – 1-4 ВЕРЕСНЯ

Почніть осінь з фестивалю вуличного мистецтва – багато музики, яку виконують вітчизняні та зарубіжні виконавці, яскравих кольорів від художників, які розмалюють сірі будівлі спальних районів, атмосфера старовинного міста та міцних фортець. Метою проведення фестивалю є привернення уваги до проблем маленьких міст – приєднайтеся до важливої справи і ви.

Офіційний сайт – Respublicafest.com

2. ДЕНЬ МІСТА В ОДЕСІ – 2 ВЕРЕСНЯ

Початок осені, так званий “оксамитовий сезон”, дуже популярний серед туристів, які люблять море і в той же час хочуть насолодитись спокоєм та тишею, яку влітку порушують тисячі туристів. На цей час ще й припадає день міста в Одесі, який відзначається масштабним концертом, за участі відомих українських та зарубіжних співаків, проводяться ярмарки та на завершення святковий феєрверк.

Фото: Дмитрий Скворцов

3. ФЕСТИВАЛЬ ПИВА “ОКТОБЕРФЕСТ”, КИЇВ – 9-11 ВЕРЕСНЯ

Свято пива – німецька традиція, яку вдало перейняли українці, а тому для всіх любителів розваг та пива на арт-заводі “Платформа” в Києві пройде 13-й міжнародний фестиваль Octoberfest Kiev. Буде багато, дуже багато пива, традиційної німецької їжі, конкурси та виступи українських зірок.

Офіційний сайт – Oktoberfest.kiev.ua

deutschespuren-hier.blogspot.com

4. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЕРУНІВ, М. КОРОСТЕНЬ, ЖИТОМИРСЬКА ОБЛ. – 10 ВЕРЕСНЯ

Гастрономічні фестивалі починаються з цього міста – спробувати різні види дерунів від місцевих господинь та відомих кухарів, обрати найкращий та спробувати ще безліч інших страв, – обіцяємо, з цього фестивалю ніхто не піде голодним.

Розважальна програма включатиме безліч конкурсів, виставки та виступи творчих колективів, обиратимуть найкрасивішу вишиванку ручної роботи, а також можна буде взяти участь в аукціоні і придбати собі костюм повара, в якому 7 років поспіль проводив дерунярский майстер-клас міський голова Володимир Москаленко, і лопатку, з якої власне і почалася випічка дерунів.

dinaitour.com

5. ГАСТРОНОМІЧНЕ СВЯТО БОРЩУ “БОРЩ’ЇВ”, М. БОРЩІВ, ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛ. – 11 ВЕРЕСНЯ

Національну українську страву кожна господиня варить по-особливому, та й в кожної щоразу вона вийде по-іншому. Спробувати борщ на національному фестивалі зможуть всі охочі – варитиметься він у великому казані на площі міста. Окрім цього в програмі заходу фольклорно-мистецьке дійство за участю обрядово-фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, вокальних ансамблів, солістів-вокалістів району та області.

pohodushki.org

6. ФОРУМ ВИДАВЦІВ, ЛЬВІВ – 15-18 ВЕРЕСНЯ

Щороку Форум видавців збирає у Львові тисячі закоханих у слово, його друковане на папері втілення, охочих познайомитись та послухати улюблених авторів, отримати їхні автографи та придбати свіжі видання нових книг. Особливим гостем цьогорічного Форуму буде Фредерік Беґбедер.

Офіційний сайт – Bookforum.ua

bookforum.ua

7. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА “ГОГОЛЬФЕСТ”, КИЇВ – 16-25 ВЕРЕСНЯ

Для тих, хто захоплюється сучасним мистецтвом та прагне поринути в цю натхненну атмосферу з головою – щорічний фестиваль “ГогольФест”, який на одній території об’єднає представників різних напрямків: музика, танець, експериментальний театр, сценографія, живопис, дизайн, кіно та аудіовізуальні мистецтва, а також шанувальників сучасного мистецтва. Окрім цього на території будуть стояти фуд-корти зі смачною їжею, а також організований “Кураж базар”, на якому відвідувачі зможуть придбати оригінальні речі та аксесуари від українських дизайнерів.

Офіційний сайт – Gogolfest.org.ua

litcentr.in.ua

8. СІМЕЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “ART ПІКНІК”, ЧЕРНІВЦІ – 17 ВЕРЕСНЯ

Кінець вересня радує ще одним музично-гастрономічним фестивалем, в програмі якого будуть фуд-корти зі смачними стравами та оригінальними напоями, арт-простір для вільної творчості молодих художників, майстер-класи та концерт, спеціальним гостем якого буде DZIDZIO.

Вартість квитків – 100-400 грн (вхід на фестиваль+концерт)

vk.com

9. ФЕСТИВАЛЬ “НА КАВУ ДО ЛЬВОВА” – 22-25 ВЕРЕСНЯ

Запах кави на вуличках Львова, численні крамниці та кав’ярні – вже стали невід’ємними атрибутами цього міста, тому й не дивно, що фестиваль кави щорічно має такий успіх серед туристів. Ви зможете пізнати справжню культуру кави, дізнатись все про цей напій та різні способи його приготування, які покажуть вам кращі баріста України.

Офіційний сайт – Coffeefest.lviv.ua

freecafe.hiblogger.net

10. ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУХНІ, ЛУЦЬК – 25 ВЕРЕСНЯ

Ще одна можливість смачно поїсти, дізнатися особливі рецепти та відчути всю щедрістю української душі та багатство національних традицій. Тут буде сконцентрована велика кількість страв, які є традиційними для певної місцевості: бограч та борщ, вареники та деруни, куліш та сало – проводитимуть майстер-класи з їх приготування і все це під супровід запальних українських гуртів.
melni.me

11. “ОКТОБЕРФЕСТ: ЗНОВУ В НЕБО”, М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ, ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛ. – 7-9 ЖОВТНЯ

Ми знову повертаємось в Кам’янець-Подіський, цього разу окрім музики, випити смачного пива (хороша можливість для тих, хто не зміг потрапити в Київ) та подивитись на наймасштабніший Чемпіонат України з мореплавання. Яскраві повітряні кулі, море пива та смачних закусок, танцювальна музика та благодійний аукціон – обведіть ці дати в календарі, щоб не пропустити важливу подію жовтня.

lajkat.aftonbladet.se

12. ФЕСТИВАЛЬ СИРУ І ВИНА, ЛЬВІВ – 21-23 ЖОВТНЯ

Якщо ви не любите кави, то, можливо, вино та сир змусять вас відвідати Львів восени. Це один з найбільших гастрономічних фестивалів, місцем розташування якого є площа перед палацом Потоцьких у Львові. В програмі фестивалю: ярмарок сирів та вин, різноманітні кулінарні майстер-класи, працюватиме арт-майстерня, усі охочі зможуть спробувати справжній львівський сирник та дізнатись про особливості виноробства та сироваріння.

bodegashydria.com

13. ПОЛТАВСЬКІ ПІРАМІДИ

Ці споруди асоціюються у кожного з Єгиптом, проте вони є і в Європі – всього три піраміди, дві з яких знаходяться в Україні на Полтавщині. Першу можна побачити в селі КомендантівкаКобеляцького району, інша є частиною палацово-паркового комплексу народного історико-краєзнавчого музею старовинного села Березова Рудка, на Пирятинщині. Масштаб їх, звісно, менший, ніж славнозвісних єгипетських, проте, погодьтеся, цікаво побачити частинку екзотики в Україні.

poltava-tour.gov.ua

14. ФЕРМА СИРІВ “БАБИНІ КОЗИ”, С. ГАЛАЙКИ, ТЕТІЇВСЬКИЙ РН., КИЇВСЬКА ОБЛ.

Це сімейна ферма, на якій розводять кіз, з молока яких роблять різні сорти вишуканих сирів, а також виготовляють мило. На фермі вам проведуть екскурсію та дадуть продегустувати сири. Красива природа, милі тварини, смачна їжа – вагомі причини відвідати цю місцевість.

Офіційний сайт – Babynikozy.com.ua

15. ЗАМОК ЛЮБАРТА, ЛУЦЬК

Окрім гастрономічного фестивалю, будучи в Луцьку не можна не відвідати його візитну картку – Луцкий замок князя Любарта – величезна територія, обнесена міцним муром, там віє старовиною та таємничістю. На території Луцького замку відкрито кілька музеїв: живопису, дзвонів, будівельної кераміки, друкарства, зброї. Відкрийте для себе ще одну сторінку української історії.

volyninfo.com

16. СЕРЕДНЯНСЬКІ ВИННІ ПІДВАЛИ, СМТ. СЕРЕДНЄ, УЖГОРОДСЬКИЙ РН., ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛ.

Якщо вам не вдалося потрапити на винні фестивалі, то у вас завжди є можливість побувати в найстарішому та найбільшому центрі виноробства в Закарпатті, спуститися в справжні винні підвали, побачити як зберігають вино, спробувати різні його сорти в дегустаційних залах, ще й купити собі кілька пляшок на згадку.

we.org.ua

17. МЕДОВИЙ ДІМ, М. МУКАЧЕВЕ, ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛ.

Підсолодити життя, спробувавши різні сорти меду, отримати новий досвід, одягнувши на себе костюм бджоляра та спробувати працювати у вулику (на щастя, чи на жаль, без бджіл), побачити колекцію меду більш ніж з 58 країн світу – атмосфера закладу, колір та запах продукту, різноманіття смаків ідеально личать осінньому настрою.

Офіційний сайт – Medovuj-dim.com

www.turua.com.ua

18. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР БУРОГО ВЕДМЕДЯ, C. СИНЕВИР-ОСТРІКИ, МІЖГІРСЬКИЙ РН., ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛ.

Озеро Синевир – є найбільшим та найвідомішим озером в Карпатах і без перебільшення одним з найпрекрасніших в Україні. Воно є частиною Національного природного парку “Синевир”, де й розташований реабілітаційний центр бурого ведмедя. На території вам можуть провести екскурсію, щоб ви побачили умови їх життя, особливості догляду та лікування, яке потрібно для відновлення тварин після стихійного лиха чи жорстокого поводження.

Офіційний сайт – Npp-synevyr.net.ua/page3.html

ua.igotoworld.com

19. ДЕНДРОПАРК “СОФІЇВКА”, М. УМАНЬ, ЧЕРКАСЬКА ОБЛ.

Якщо ви досі там не були, то чому б не відвідати його саме восени. Складність конструкцій, краса природи, різноманіття краєвидів, безліч рідкісних видів насаджень – складно повірити, що все це створено людиною. Слова тут зайві – це місце краще побачити на власні очі.

Офіційний сайт – Sofiyivka.org.ua

primetour.ua

20. КАРПАТИ

Карпати прекрасні в будь-яку пору року. Восени в них свої особливості: яскраві червоно-помаранчеві кольори лісів, прохолодне повітря, різноманіття грибів та ягід, тепло багаття стає ще затишнішим, а приготована на ньому їжа, смачнішою – ви можете піти в похід на вікенд чи кілька днів, прихопивши теплі спальники, проте в будь-якому випадку ви залишитесь задоволеними і наповненими цією красою.

abc.2008php.com


02.09.2016 4623 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466