Станиславів на початку третьої декади лютого 110 років тому – очима газети Kurjer Stanisławowski описав у своєму черговому матеріалі на сайті Збруч Богдан Скаврон.
Як пише газета, наприкінці 1907 року у Станиславові дозволили запровадити новий вид громадського транспорту – пасажирські автобуси або автомобілі-омнібуси, як їх тоді називали.
Концесію на перевезення пасажирів і багажу автомобільними омнібусами, обладнаними бензиновими чи паровими двигунами, отримав від староства якийсь підприємливий чоловік (власник угідь у Рогах) Адам Трецякевич.
Магістрат оскаржив цю концесію до Намісництва, але у Львові протест магістрату відхилили.
«Таким чином дозволено пану Трецякевичу запровадити автомобілі-омнібуси в Станиславові», - констатує газета.
До речі, раніше в місті вже мали запроваджувати автомобільний транспорт для послуг поштового зв’язку. Хоча для відправлень на більші відстані здебільшого користувалися залізницею.
Довідка Фіртки:
Омнібус — вид міського громадського транспорту, звичний для другої половини XIX століття. Багатомісний (15—20 місць) візок на кінській тязі, попередник автобуса. Поступово був витіснений конкою та трамваєм. Часто пасажирські місця розташовувались не тільки всередині омнібуса, але й на даху (так званий «імперіал»).