Футбол – найпоширеніший вид спорту у світі, що існує з давніх часів. Таким чином, цілком справедливо припустити, що м'яч для футболу зазнав безліч трансформацій протягом багатьох століть. У нього є і своя унікальна історія.
А перед тим, як зануритися в історію, в магазині Footballstyle за посиланням https://footballstyle.com.ua/c26-futbolniy-myach ви знайдете футбольний м'яч від Adidas, Nike, Puma, Select – поповнюємо каталог новинками. Слідкуйте за регулярними акціями та отримуйте максимальну вигоду від замовлення.
- Китайські футбольні м'ячі мають найдавнішу історію всіх спортивних м'ячів. Китайці створили щось на зразок футбольного м'яча, який являв собою, по суті, шкуру тварини, скручену і скомпоновану разом у сферу.
- Що стосується єгиптян, то їх футбольні м'ячі часто будувалися в основному з лляних пакетів, наповнених насінням.
- Мая та ацтеки робили більшість своїх футбольних м'ячів з латексу з каучукового дерева.
- У греків була техніка створення власних футбольних м'ячів, яка була схожа на техніку єгиптян в тому, що вони використовували лляні мішечки; однак, їх футбольні м'ячі були наповнені хутром тварин замість насіння.
- М'яч з сечового міхура тварин. Так …звучить не зовсім привабливо, але це факт! Весь час, коли цей вид спорту завоював популярність у всьому світі, м'ячі стали приймати набагато більш круглу форму. Свинячі бульбашки, загорнуті в шкіру, використовувалися в якості футбольних м'ячів в Середньовічній Європі. Цей тип м'яча домінував протягом століть... до 1855 року. Уявити тільки!
- У 1855 році футбольний м'яч Чарльза Гудієра (названий на честь його творця) взяв штурмом спортивний світ. Він був виготовлений з використанням унікальної гумової технології, винайденої самим Гудієром і відомої як Вулканізація. Ця технологія дозволила заздалегідь обробити гуму, щоб позбавити її від сприйнятливості до високих температур без втрати відскоку.
- На першому чемпіонаті світу було використано два м'ячі. Перший Чемпіонат світу з футболу відбувся в Уругваї в 1930 році, коли Уругвай змагався з Аргентиною. Зрештою, команди вирішили піти на компроміс і зіграти першу половину гри з м'ячем аргентинців, перш ніж завершувати другий тайм з м'ячем уругвайців.
- Під час Другої світової війни відбувався подальший розвиток дизайну м'ячів. Причиною низької якості м'ячів відразу після Другої світової війни була погана якість шкіряних чохлів.
- У 1951 році з появою барвників біла куля вперше була дозволена для того, щоб глядачам було легше її бачити на полі. Помаранчеві м'ячі були вперше введені в 1950-х роках, щоб допомогти глядачам побачити м'яч на снігу.
- На початку розвитку міжнародного футболу різні країни віддавали перевагу різним видам футбольних м'ячів. Це викликало багато суперечок. ФІФА стандартизувала розмір, вагу і тип м'ячів з введенням міжнародної таблиці. Тільки в 1960-х роках був випущений перший повністю синтетичний м'яч. Але тільки в кінці 1980-х років синтетична шкіра повністю замінила натуральний матеріал. До тих пір вважалося, що шкіряні футбольні м'ячі забезпечують більш рівномірний політ і відскік. Синтетика, використовувана в сучасних футбольних м'ячах, навпаки, менше поглинає воду.
- Перший 32-панельний м'яч був проданий компанією Select в 1950-х роках. Мета полягає в розробці оптимального футбольного м'яча, який буде точним, водонепроникним, швидким у польоті та передасть всю силу удару по м'ячу, матиме м'яке відчуття.
партнерський матеріал