SPORT.IF.UA пропонує озирнутись на головні спортивні події Прикарпаття у 2015 році.
Визнані чемпіони продовжують перемагати
Погоду на міжнародній арені здебільшого робили фактично ті ж, хто й завжди – шашистка Ольга Балтажі, веслувальниця Людмила Лузан, кікбоксер Віталій Мерінов, бодібілдер Федір Хашалов.
Цього року Балтажі підкорилась перша сходинка Чемпіонату світу. У жовтні 2015 року в турецькому місті Ізмір на Чемпіонаті світу з міжнародних шашок серед жінок у форматі "бліц". На шляху до перемоги Ольга Балтажі переграла росіянку і стала чемпіонкою світу-2015.
Чергові успіхи святкувала юна франківська веслувальниця Людмила Лузан. У липні вона стартувала на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное в Португалії, де здобула одразу "срібло" і "золото" у категорії юніорів. А вже невдовзі Лузан підтвердила свій клас і на Чемпіонаті Європи, двічі ставши другою. Чемпіоном світу став і інший франківчанин – Михайло Мандзюк, який здобув "золото" у складі української "четвірки".
Абсолютними чемпіонами світу з кікбоксингу стали двоє франківців Віталій Мерінов та Ярослав Рипньовський. У листопаді вони більш ніж вдало виступили на світовій першості в Іспанії, посівши перші сходинки в усіх розділах: фул-контакт, лайт-контакт, лоу-кік-лайт-контакт та К1-лайт-контакт.
Серйозним досягненням відзначився й івано-франківський бодібілдер Федір Хашалов. Він здобув "золото" і "срібло" на перших в історії Європейських іграх (фактично – континентальній Олімпіаді), які відбувались у червні в Баку. Хоч фітнес і бодібілдинг на там проходили в якості показових видів спорту, змагання відбувались на високому рівні. Окрім того, в травні бодібілдер став чемпіоном Європи з фітнесу.
Юні франківчани - на світовій вершині
Крім уже досвідчених спортсменів цього року вдало виступали й молоді прикарпатські атлети.
16-річний метальник молота Михайло Гаврилюк здобув перемогу на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який проходив у Тбілісі.
Дві нагороди ("золото" і "срібло") світової першості серед молоді виборола важкоатлетка Вероніка Івасюк.
Окрім того, "золото" чемпіонату Європи серед юнаків здобув боксер Ярослав Михалушко, а його партнер по команді Арсен Дмитрук став третім.
25 років обласній Федерації футболу
Цього року організації на Чорновола виповнилося 25 років від дня її заснування, а це ні мало ні багато вже чверть століття. І хто би що там не казав, а з усіх видів спорту, що культивуються на теренах Івано-Франківщини, футбол має найміцніші позиції в організаційному плані. Постійно проводяться чемпіонат, першість, кубок області у всіх вікових категоріях та велика кількість дитячих і жіночих турнірів.
Так її роботу можна і навіть треба критикувати, адже конструктивна критика не дає можливості керівництву та штатним працівникам цієї громадської організації розслаблятися і працювати зі спущеними рукавами. Щиро сподіваємося, що в наступні 25 років діяльності ІФФФ буде менше скандалів, пов'язаних з роботою організації, натомість вона насправді "перезавантажиться" та принесе ще більше користі футболу Івано-Франківської області.
Успіх Романа Григорчука
Уже навіть стало звично, що в футболі нам нічим похвалитися. Не хочеться розпочинати черговий "плач Ярославни" про відсутність професійної команди на Прикарпатті, особливо перед новорічно-різдвяними святами. Але саме на цьому фоні суцільного занепаду і розрухи будь які більш-менш вагомі досягнення одразу виділяються.
Наш земляк, уродженець Коломийщини Роман Григорчук, провів черговий чудовий сезон у далекому Азербайджані, але це не применшує заслуг кваліфікованого тренера. Бронзові нагороди "Габали" та вихід до групового етапу Ліги Європи – безперечно, дуже вагоме досягнення, яке заслуговує на те, щоб потрапити до нашого підсумкового матеріалу ключових подій року Синьої Вівці (або Дерев’яної Кози), який поступово добігає свого завершення.
Історичне досягнення БК "Франківськ"
Жіночий баскетбольний клуб "Франківськ" за підсумками сезону 2014/2015 здобув свої перші в історії нагороди чемпіонату України. Франківчанки до останнього боролись із визнаними лідерками українського жіночого баскетболу – київським "Динамо-НПУ" та одеським "Інтерхімом". У результаті команда Юрія Процюка хоч і поступилась їм, але здобула важливі бронзові нагороди змагань.
Окрім того, БК "Франківськ" є базовим клубом для збірної України зі стрітболу (баскетболу 3х3). Він забезпечує національну команду не лише гравцями, а й головним тренером. Улітку збірна під орудою Юрія Процюка виступала на перших Європейських іграх у Баку. Там українська команда зі 100%-им показником дійшла до фіналу змагань, де, на превеликий жаль, поступилась росіянкам. У результаті – "срібло".
Футзальний бум на Прикарпатті
В 2015 році на Прикарпатті стався справжній футзальний бум. Судіть самі: по одній команді з Івано-Франківщини виступає в Екстра- та Першій лізі, відразу три успішно грають в Кубку України. Також три команди змагаються в різних вікових групах Чемпіонату України серед дитячю-юнацьких колективів.
Після обрання нового керівництва обласної Асоціації міні-футболу на високому рівні проводиться чемпіонат, першість та Кубок Івано-Франківщини. Шостий рік поспіль в обласному центрі школярі визначають кращих на Кубку НФК "Ураган", а в 2015 році географія цього турніру розширилася ще на п’ять районів: Долину, Калуш, Городенку, Рогатин та Коломию. Більше того, саме Коломия стала першим містом в Україні, яке провело відбірковий етап нового Всеукраїнського турніру, заснованого Асоціацією футзалу України "Шкільна футзальна Ліга України".
Ювілейний рік "Ніки"
Традиційно дитячо-юнацькі футбольні змагання залишаються в тіні "основних" футбольних баталій. Але хотілось би виділити успіх ДЮФК "Ніка-05" в 2015 році.
Підопічні Івана Луканя та Андрія Нестерука у ювілейний для клубу рік зберегли для Івано-Франківщини команду в Вищій лізі чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України. При цьому й новий сезон в еліті "Ніка" проводить добре – сьоме загальнокомандне місце та комфортний відрив від зони вильоту. Безперечно успіх, як для новачка. Чекаємо на повернення до еліти і СДЮШОР "Прикарпаття" – лідера четвертої групи першої ліги.
Спорткомплекс біля Німецького озера
Цієї осені НФК "Ураган" презентував сучасний спорткомплекс біля Німецького озера, що в мікрорайоні Пасічна. Він включає в себе два майданчики зі штучним покриттям та один із піщаним, а також роздягальні, душові, санвузли та трибуни. Займатись там можна не лише міні-футболом, а й пляжним футболом та волейболом.
Новозбудовані майданчики використовуються насамперед для тренування основного складу НФК "Ураган" та вихованців академії. Проте у вільний час їх здають в оренду всім охочим.
На сьогодні – це один із найсучасніших об’єктів спортивної інфраструктури міста. Особлива гордість – майданчик із спеціально завезеним кварцовим піском, який може стати хорошою базою для розвитку пляжного футболу та волейболу.
"Обери спорт!"
Ще однією подією, яку можна виділити в 2015 році, став запуск нового проекту від SPORT.IF.UA, який покликаний допомогти батькам знайти для своєї дитини відповідний вид спорту. Безпосередньої участі в проекті не беру (Роман Трайтурак), тому маю повне моральне право хвалити проект "Обери спорт", спрямований на поширення спорту в маси.
SPORT.IF.UA та ОТБ "Галичина" готують цикл програм у яких кваліфіковані тренери, інструктори та лікарі розповідають про переваги кожного виду спорту та його особливості, дають рекомендації та застережуть від ризиків. І що дуже важливо, повідомляють, де в Івано-Франківську та області можна займатись цими видами спорту і що вам для цього знадобиться.
Скандальний фінал Кубку області з футболу
Фінал Кубку Івано-Франківської області з футболу 2015 року між командами "Карпати" (Коломия) та "Оскар" (Підгір'я) будуть пам’ятати ще довго. По-перше – це був один з найкращих кубкових фіналів принаймні за останні кілька років: 4000 глядачів на трибунах стадіону, 120 хвилин безкомпромісної гри до останньої секунди, шалені емоції післяматчевих пенальті. Таке в аматорському футболі буває нечасто.
По-друге: цей матч, мабуть вперше за часів проведення Кубку області транслювався по телебаченню, щоправда, не в прямому ефірі, але факт залишається фактом.
Ну і по-третє: саме якісний відеозапис поєдинку розставив всі точки над "і" у питанні, чи пересік м'яч лінію воріт після удару коломиянина Попадюка в серії післяматчевих пенальті, чи ні.