Пропонуємо вам підбірку дивовижних національних природних парків, які неодмінно варто відвідати цього літа.
1. Карпатський національний природній парк — національний парк в Україні, на території Івано-Франківської області. Створений для збереження унікальних лісових екосистем Центральної Європи.
Карпатський національний природний парк — перший і один з найбільших в Україні національних природних парків. Він був створений постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1980 р. № 376. Ще в 1921 році у межах його нинішньої території на площі 447 га було створено резерват для охорони Чорногірських пралісів. Частина нинішньої території парку з 1968 по 1980 рік була у складі Карпатського державного заповідника, від якого при створенні парку були відокремлені Говерлянське і Високогірне лісництва.
2. Національний природний парк Шацький — національний парк в Україні, розташований у Шацькому районі Волинської області.
Створений 28 грудня 1983 року для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер.
3. Національний природний парк “Нижньодністровський” — природоохоронна територія, національний природний парк в Україні. Розташований у межах Білгород-Дністровського, Біляївського та Овідіопольського районів Одеської області.
4. Національний природний парк “Святі гори” — національний природний парк, розташований в північній частині Донецької області України, в Слов'янському (11 957 га), Краснолиманському (27 665 га) і Артемівському районах. Створений 13 лютого 1997 року Указом Президента України № 135/97.
5. Національний природний парк “Синевир” - національний парк, розташований в Міжгірському районі Закарпатської області України. Парк створено 5 січня 1989 року (в 1974 році було організовано ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Синевирське озеро»). Своєю назвою парк зобов'язаний розташованому на його території озера Синевир - найбільшому озеру Закарпаття площею 7 га. Загальна площа парку - 40400 га.
6. Національний природній парк “Голосіївський” - це єдиний у Європі національний природний парк, розташований на території мегаполісу. Парк загальною площею 4525,52 га повністю знаходиться в межах м. Києва.
7. Національний природний парк “Гуцульщина” — національний природний парк в Україні, в межах Косівського району Івано-Франківській області.
Національний парк був створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.
8. Національний природний парк “Сколівські Бескиди” - розташований в південно-західній частині Львівської області (в центральній частині оригінального в геоботанічному і ландшафтному відношенні гірського масиву Східних Бескид, що тягнуться від Словацько-польського кордону до ріки Мізуньки, яка є межею між Бескидами і Горганами) на території трьох адміністративних районів: Сколівського, Дрогобицького та Турківського.
9. Гетьманський національний природний парк — національний природний парк в Україні, на території Великописарівського, Охтирського та Тростянецького районів Сумської області.
Парк створено з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, зокрема заплави річки Ворскли, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.
10. Дермансько-Острозький національний природний парк— природоохоронна територія, національний природний парк в Україні. Розташований на території Здолбунівського (частково) та Острозького районів Рівненської області.
Парк розташований у найвужчій, східній, частині Малого Полісся — Острозькій долині. Охоплює територію заплави річки Збитинка, що протікає між мальовничими пагорбами Мізоцького кряжу та Кременецькими горами.