Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)

 

 

В п'ятницю, 7 березня Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернувся до теми жіночого начала світобудови. Традиціно квартирник відбувся в меморіальній квартирі академіка Художника Володимира Чернявського за сприяння Културологічної фундації "Цинамоновий Хрущ".

 

Двоє доповідачів звернулися до історичного, філософського та метафізичного аспектів жіночого начала Творіння загалом та лісторії юдської раси зокрема.

 

Філософські системи різних традицій частіше опиралися на жіноче начало як на більш зрозуміле матеріальному розумові. Як правило ці філософські системи розділяють тепле, світле, активне, тверде, випромінююче, сухе, ініціююче (запліднююче)  чоловіче начало та холодне, темне, пасивне, м'яке, поглинаюче і відображаюче, вогке, породжуюче жіноче начало.

 

Історичний аспект традиціно виражався в жіночих божествах (Венера, Афродіта) та впливі жіночих "планет" (Сонце, Марс).

 

Доповідач "історичної" частини квартирника зауважив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, надавалася перевага "жіночності" у вигляді "Богородичного культу", який в перші століття християнства був практично відсутній і з'явився в більш пізніх версіях християнства, увібравши язичницькі версії поклоніння богині-матері всього сущого. Цікавим є той факт, що серед близько тисячі християнських чудотворних ікон в Україні лише 11 (1%) - це ікони не Богородичні або не присвячені жінкам-святим.

 

І хоча розмова велася в теоретично-метафізичному форматі, багато висновків, які зробили доповідачі та учасинки квартирника, були придатні до "викристання" і в сімейно-побутовому світі.

 

Так, згідно з давньоіндійськмим Ведами жінка є в 9 разів духовнішою та метафізично сильнішою за чоловіка. Те, чого чоловіки прагнуть досягнути в релігії, в служінні, жінка апріорі має як від народженя, так і в життєвій ситуації народження дитини, яка занурює жінку в межовий альтруїзм, який чоловікові щоб отримати, необхідно докласти багато зусиль...

 

Частину квартирника (25 хвилин з 3-годинного спілкування) - доповідь, присвячену "метафізичному" в жіночому началі світобудови можна прослухати в аудіофайлі нижче (хоча електронна версія виступу не в змозі передати неповторного живого "очного" спілкування, та й якість запису на телефон - "не дуже":)):  

 

 

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до теми Герметизму - релігійно-філософської течії епохи еллінізму і пізньої античності.

Квартирник відбудеться традиційно за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" в четвер, 4 квітня, о 17.30 в Івано-Франківській меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

Наступними темами квартирників заплановані: "Філософія та Метафізика Карлоса Кастанеди" (4 травня), "Символізм Свободи" (не ВО:)), а також теми пов'язані з працями Якоба Бьоме, Бенедикта Спінози, Емануїла Сведенборга, Еріха Фромма та інших філософів.

 

ДОВІДКА.

Герметизм (грец. hermetismos, від Hermes — «Гермес»), герметика, герметичне вчення — релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер. До герметичної традиції належать твори грецькою, латинською, коптською і давньовірменскою мовами, автором яких вважається бог Гермес Трисмегіст, і в яких відкриваються всі таємниці світу.

Герметизм позіционує себе як вчення про вищі закони Природи, що підкоряються як принципам причинності, так і принципу аналогії. Прихильники герметизму вважають, що в силу принципу аналогії розуміння того чи іншого причинного зв'язку може доповнюватися магічним впливом на реальність власних бажань адепта таємного вчення.

 

Представники Герметизму:

  • Джованні Піко делла Мірандола
  • Джон Ді
  • Томмазо Кампанелла
  • Йоганн Тритемій
  • Генріх Корнелій Агриппа
  • Роберт Фладд
  • Парацельс

 

Данину герметичній традиції віддавали багато мислителів XVI–XVII ст.

  • Коперник
  • Джордано Бруно
  • Йоганн Кеплер
  • Френсіс Бекон
  • Ісаак Ньютон

 

Гермес Трисмегіст (грец. Ἑρμῆς ὁ Τρισμέγιστος) — бог у елліністичному Єгипті, який сполучав у собі риси грецького бога Гермеса та єгипетського Тота. Гермесу Трисмегісту приписується авторство герметичної, себто окультної, літератури, приступної тільки для втаємничених: для давніх окультистів навіть Іліада та Одісея Гомера фігурували поміж книжками Гермеса Трисмегіста.

Пізніше поняття герметичної літератури та філософії, зробилось синонімом алхімії, що намагалася відкрити таємницю перетворювати дешеві метали на дороге золото та знайти еліксир довгого, чи навіть безсмертного, життя. З огляду на те, що герметична література була зрозуміла тільки втаємниченим, важалося, що скарби знання, в них вложені, Гермес Трисмегіст убезпечив від ока профана магічними печатками. Тому слово герметичність почало означати — щільно замкнений, а герметизм — таємну науку, виложену в тих герметичних книжках.

Іспанський філософ Ортеґа-і-Гассет в своїй відомій книзі «Бунт мас» говорив про інтелектуальний герметизм масової людини, себто про її щільну непросякальність небажаним їй ідеям і думкам: «Цей осібняк знаходить в своїй духовості репертуар ідей, цілком вироблений (іншими людьми). Він вирішує їх твердо триматися, вважаючи, що йому їх цілком вистачає… Ця мірнота знаходить у собі ідеї, але не вміє їх творити. Вона навіть не підозрює, в якому тонкому оточенні вони витворюються. Вона хоче висловити ідею, але не хоче прийняти умови які потрібні для вироблення думки. І тому її ідеї — тільки бажання, прив'язані до слів… Масова людина відчула б себе розгубленою, коли б вона побачила себе примушеною прийняти дискусію з кимсь, — тому вона інстинктивно відкидає цей найвищий трибунал, що знаходиться поза нею…» Герметизм душі, що не хоче дискусій, кидає маси в т. зв. безпосередню акцію, що її наказує їм перший ліпший демагог, який у своїй амбітності, не дбає про те, де правда, а тільки про те, як використати для власної кар'єри інтелектуальний герметизм маси".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 

Аудіофайл квартирника на тему індіської філософії за "Євангелієм Шрі Рамакрішни":

 

 


11.03.2013 2451 4
Коментарі (4)

Це я 2013.03.11, 19:46
Класно, цікаво, спокійно....... А я знов не пішов! Бо був дощ і болото... Ганьба мені!!!
fdhnm 2013.03.12, 09:41
придурки
Остап 2013.03.12, 10:14
Супер, Хоть щось робиться цікаве в цьому мухосранську........ Молодці, а де це, як попасти на квартирник?
Валя 2013.03.12, 10:41
Молодці! Заграла вже ця політика.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

946
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1947
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2818
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3447
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3664
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6834 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3850

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5663

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6794 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7621
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2451
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4721
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5109
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

473
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

935
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1804
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3391
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

914
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1781
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3686
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3894 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5444