Тема арешту журналіста з Івано-Франківська Руслана Коцаби, звинуваченого у державній зраді, дійшла до зарубіжних ЗМІ.
Так, кілька провідних газет світу написали про його арешт, передає кореспондент Фіртки.
Стаття в провідній газеті Векобританії The Guardian: "Ukraine: draft dodgers face jail as Kiev struggles to find new fighters".
Стаття в японській газеті The Japan times: "Ukraine arrests journalist after call to dodge draft".
Je suis Ruslan Kotsaba - носить назву матеріал в голландській інтернет-газеті Кrapuul.
В цих матеріалах розповідається про причини ув’язнення Коцаби - в основному інтерпретація українських джерел. Деякі автори згадують про думку з цього приводу організації Amnesty International, яка закликала українську владу негайно звільнити журналіста і оголосили його в'язнем сумління.
В цьому контексті газети також пишуть і про про великі труднощі з мобілізацією (?), з якими стикнулася українська влада.
Кілька видань, через ситуацію навколо арешту Коцаби, взялися розмірковувати про свободу преси в Україні та Росії.
Зокрема на сайті німецького каналу ARD вийшов матеріал із заголовком "Критичний український журналіст у в'язниці".
В ньому автор розмірковує, про причини ув'язнення Коцаби та проеціює дану справу на свободу слова в Україні та Росії. Більше того - в статті з'являється новий термін - "західні українці" (аналогія зі східними та західними німцями?,-авт)
Американський сайт antiwar.com у своєму матеріалі "Free Ruslan Kotsaba" закликав негайно звільнити журналіста.
Як писала Фіртка, Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу для журналіста Руслана Коцаби у вигляді тримання під вартою на час ведення слідства - 60 днів.
Нагадаємо, Руслана Коцабу звинувачують за статтями 111 (ч.1) та 114-1 (ч 1.) КК України.
Адвокат Руслана Коцаби просив суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той "міг годувати свою сім'ю".
7 лютого його затримали за ухвалою суду в рамках “розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України”(державна зрада).
Довідка Фіртки:
ч.1. Ст. 114-1 ККУ: Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Ст. 111 ККУ : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (доано фото)
Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші
Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича