“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.
Перший сюжет має назву “Першотравневе свято”, відзнятий 1958 року для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Цей ролик є лише фрагментом кількахвилинного відео про тематичні паради у різних містах Радянського Союзу. Він демонструє таку маніфестацію у Станіславі на вулиці Грюнвальдській, де розміщався головний обком партії. Свято вражає своїм розмахом, навіть на сучасні мірки.
На вулиці побудована висока трибуна, позаду якої розміщене велике мальоване зображення Леніна, що навіть більше за сучасні білборди. Вулицею крокують натовпи трудящих з різноманітними транспарантами та декораціями. Також марширують цілі оркестри, танцюють гуцульські ансамблі.
“Вселення в нові квартири”. Сюжет відзнятий 1958 року для квітневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє, як робітники Станіславського паровозоремонтного заводу вселяються у нові квартири. На початку сюжету бачимо новобудову, що збереглась до сьогодні. Дім знаходиться за адресою вул. Галицька, 47 (навпроти бокової сторони універмагу «Прикарпаття» / «Сільпо»).
Останнє відео про святкування 42-ї річниці Жовтневої революції у 1959 році. Урочистості на вулицях Станіслава. Вимарш працівників заводів, танці гуцулів та інша пропаганда.
відео: TRCVezha
Читайте також:
«Оцифрований Франківськ»: прикарпатська художниця, фестиваль та лікар у горах (відео)
«Оцифрований Франківськ». Повернення переселенця до міста та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Червона армія вдруге входить в Станіслав (відео)
«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)
«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)