Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну (досьє і роздуми)

 

Картинки по запросу міст

 

Як писала Фіртка, 13 вересня відбувся тендер на будівництво мосту через Бистрицю Солотвинську та транспортної розв’язки в районі вулиці Хіміків-Надрічна.

 

Переможцем аукціону стала київська фірма «Мостобудівельний загін №112», яку пов'язують з екс-регіоналом Продивусом. Під час Євромайдану Продивус підтримував політику Віктора Януковича і голосував за «диктаторські закони», а згодом передбачливо вийшов з фракції Партії регіонів. До нового складу парламенту в 2014 році балотуватися не став.

 

Безперечно, законодавчо не передбачена дискримінація бізнесу за політичною ознакою, мова йтиме лише про неприємні відчуття від того, що саме в Івано-Франківську замовник і виконавець напозір належать до нібито непримиримих політичних противників, але в реальності все відбуваєтьсяз за перефразованою формулою відомого героя: "Нічого політичного, тільки бізнес"...

 

Тому "політичний присмак" залишимо гурманам, а самі спробуємо різібратися, що ж це за фірма, яка претендує на багатомільйонне замовлення в Івано-Франківську.

 

Читайте також: Завдяки справжній конкуренції ціна нового "пасічнянського моста" впала майже вдвічі. Чи буде заключена угода за аукціонною ціною?

 

Отже, ФІРТКА поцікавилась історією фірми, яка будуватиме "міст Марцінківа" за 120 мільйонів гривень?

 

ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» зареєстрований в Броварах Київської області.

 

 

За даними Open Data Bot, «Мостобудівельний загін №112» має податковий борг в розмірі 668 тисяч гривень. В держави виникло право на податкову заставу майна.

 

 

За словами координатора Центру компетенції "Рrozorro" Христини Зелінської, згідно Закону України "Про Публічні закупівлі", наявність податкового боргу в учасника торгів може бути причиною для відхилення такої пропозиції.

 

"Але це можливість, а не обов'язок, тобто замовник самостійно передбачає, чи буде це причиною, чи ні. Якщо замовник не передбачає у своїй тендерній документації цього пункту, тоді ні", - каже експерт.

 

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

 

В Тендерній документації на закупівлю робіт з будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вул. Хіміків-Надрічна (ІІІ-черга – «Будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська в районі вул. Хіміків-Надрічна в м. Івано-Франківську»), зазначено, що Кваліфікаційні критерії, які замовник установлює відповідно до статті 16 Закону, зазначені у Додатку 2 до тендерної документації. В даному додатку вказано, що для підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі згідно ст.17 Закону учасник повинен подати зокрема інформацію про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). ​

 

Отже, замовник поставив чітку кваліфікаційну вимогу - відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). На офіційному сайті державних закупівель (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-07-002286-b) міститься довідка ТОВ «Мостобудівельний загін №112» про наявність заборгованості перед бюджетом.

 

 

Також відхилити переможця торгів можна у випадку, коли на нього відкрита кримінальна справа і є непогашена відповідальність.

 

Цікаво, що випадки відхилення переможця через податкову заборгованість (і заключення угоди з наступним учасником торгів) мали місце і в Івано-Франківську. Мова йде про вулицю Слави Стецько, коли дешевшу пропозицю Облавтодору через борги державі було відхилено, а переможцем тендеру визнали одну з фірм, яку вважають наближеною до міської влади. Тому, якщо у випадку "переможця" тендеру на будівництво "пасічнянського моста" не буде застосовано таку ж санкцію, сміливо можна буде говорити про подвійні стандарти.

 

Така Інформація також підтверджуються відкритими єдиними державними реєстрами (http://sfs.gov.ua/businesspartner). ​Отже, ТОВ «Мостобудівельний загін №112» не відповідає Кваліфікаційним критеріям.

 

Проте питання залишається - якщо підприємство йде на такий відповідальний тендер, то чому воно не "зачистило" ті відносно невеликі борги перед державою? Зрозумілої відповіді на таке питання немає.

 

Вимоги до учасників тендеру були доволі прості: учасники тендеру мали надати довідки щодо наявності матеріально-технічної бази, засобів механізації, інструментів та обладнання для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Також надати довідку про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Крім того, учасники торгів зобов’язані надати копії договорів про виконання аналогічних робіт з будівництва мостів, виконані протягом 5 років вартістю не менше 150 млн грн.

 

Як повідомив начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак, наразі триває ретельна перевірка документації тендерним комітетом. Ця процедура займе 10 днів, опісля - ще 20 - час на оскарження. Лише після дотримання цих часових меж та процедур замовник зможе приступити до укладання договорів, а переможець - до виконання.

 

Цікавий факт №1: за даними SMIDA, власниками ПАТ "Мостобуд" також є народний депутат від Партії регіонів Володимир Продивус (51%) та його дружина Світлана Продивус (21%).

 

Засновником ТОВ "Мостобудівельний загін  №112" до осені 2012 року було ПАТ "Мостобуд".

 

На початку цього року в відношенні «Мостобуду», однією зі структур якого є ТОВ «Мостобудівельний загін № 112», була розпочата процедура банкрутства на підставі рішення Господарського суду Києва, про що свідчить запис у Єдиному держреєстрі юросіб України.

 

За даними Міністерства юстиції, на ТзОВ «Мостобудівельний загін №112» з 28 березня 2011 року до 28 липня 2017 року відкриті більше сотні виконавчих проважень, сам тільки перелік яких вражає:

 

 

В судах перебувають справи  по ТзОВ «Мостобудівельний загін №112» про стягнення заборгованостей на користь держави, із заробітної плати та інших:

 

 Цікавий факт №2: півроку тому ТОВ «Мостобудівельному загону №112» Служба автомобільних доріг в Одеській області замовила роботи з капремонту мосту на автодорозі державного значення М-15 Одеса-Рені (на Бухарест) за 67,9 мільйонів гривень. Завершити ремонт планувалося до 2018 року. 12 травня нинішнього року міністр інфраструктури України Володимир Омелян виїжджав в Одеську область і інспектував хід ремонту моста. Як повідомляв «Укрінформ», на той момент міст знаходився в розібраному стані. Чи будуть завершені роботи вчасно - питання риторичне.

 

Цікавий факт №3: як з'ясували Крим.Реалії, підприємство з назвою «Мостобудівельний загін № 122» з 2014 року веде бізнес на півострові в російському правовому полі.

Підконтрольна Росії кримська прокуратура через суд домагається від місцевої будівельної компанії виплати заборгованості по зарплаті перед співробітниками. Йдеться про борг в 2,1 мільйона російських рублів. Нашу увагу привернула назва підприємства - ТОВ «Мостобудівельний загін № 122». Таких підприємств на півострові два і обидва вони зареєстровані за адресою колишньої кримської дочірньої компанії української будівельної корпорації «Мостобуд», що також належить Володимиру Продивусу. Однією з фірм володіє українська юрособа бізнесмена з Вінниці Олега Веретінского - бізнес-партнера сім'ї Продивуса.

Претензії на адресу кримського ТОВ «Мостобудівельний загін №122» підконтрольна Росії прокуратура Сімферополя публічно заявляє з 2015 року. Всі вони зводяться до однієї обставини - на підприємстві систематично не платять зарплату співробітникам.

 

Цікавий факт №4:  В Єдиному реєстрі судових рішень міститься інформація (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67262775), що посадові особи підприємства є фігурантами кримінального провадження №42017021130000039 від 12 червня 2017 року. Зокрема, там вказано, що службові особи ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» неналежно виконували свої службові обов'язки по виконанню умов договору на виконання робіт від 19.10.2016 року №1 щодо реконструкції мосту через річку «Південний Буг» в смт Сутиски Тиврівського району, що призвело до невведення зазначеного об'єкту в експлуатацію.

 

Цікавий факт №5: Згідно Єдиного реєстру судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67889024) Управління благоустрою та житлової політики Виконкому Криворізької міської ради звернулося до Товариства з обмеженою відповідальністю „Мостобудівельний загін № 112” про стягнення 1 221 575,10 грн. авансу.

 

Цікавий факт №6: в Єдиному реєстрі судових рішень міститься інформація про наявність ряду рішень суду та порушених справ про стягнення невиплаченої заробітної плати.

 

До прикладу:

 

 

 

Цікавий факт №7: Згідно відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch ) існує значна кількість незавершених виконавчих проваджень про стягнення коштів з підприємства. Згідно даного реєстру також вбачається, що директора товариства відсторонено від виконання обов'язків керівника товариства.

 

 

Світлина від Dru Druster.

Цікаво, що на переконання експертів, до яких звернулася "Фіртка" за коментарем, останній "драматичний" крок в аукціоні по зниженню ціни майже на третину - з 169 до 120 мільйонів гривень, - за якою  ТзОВ «Мостобудівельний загін №112» готовий збудувати міст, має всі ознаки демпінгу та є в зоні немалої збитковості:

 

"Це може означати, що між замовником робіт і одним із учасників існує змова, яка полягатиме в майбутньому у збільшенні ціни моста за рахунок додаткових закупівель та здорожчання матеріалів. Проте, таке здорожчання більше як на 10 відсотків буде підставою для серйозної перевірки правоохоронних органів. Зрештою пояснити якимось іншим чином зменшення ціни моста на третину, до рівня гарантованої збитковості, важко. Якщо в майбутньому кінцева ціна моста зросте до 169 мільйонів, чи навіть до проектних 206-ти, то питання виникнуть до влади, але якщо зараз влада визнає реальною ціну моста в 120 мільйонв гривень, то питання вже виникнуть до проектантів та експертів, які оцінювали проект".

 

"Якщо ж говорити про моделювання екстремальних ситуацій, то законодавство дозволяє проводити до 30% передоплату по угоді. І от, чисто гіпотетично, - фірма отримує ці 36 мільйонів і... банкрутує. Гроші поділені, поміж "акціонерам" афери, а влада розводить руками і скаже - а ми ні при чому, ми ж провели чесний тендер" - жартує експерт. Але ж в кожному жарті, кажуть, є доля жарту, ...а решта правда.

 

Отже тендер в частині аукціону завершено. Наступні його етапи - 10-денна перевірка тендерної пропозиції, та 20-денний термін на можливі оскарження його результатів. 

 

І очевидно, що посадовим особам, які повинні в десятиденний термін вирішити - чи визнавати переможцем тендеру підприємство з такою "багатою біографією", не позаздриш...

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


14.09.2017 5172 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3641
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415