Радислав Петрів

Лікар, блогер

СТАТТІ АВТОРА

Що це? Шукають! І плаче кошик серед трав – нема мелодій.

Про три вистави "на відстані руки": Що шукають? В Івано-Франківську спробували "Убити Кароля" і скерували постріл в другу сторону. В Києві в Театрі на Подолі помер Моня і забрав з собою у могилу всю "чорну бухгалтерію" філармонії, а тут - "Ревізія-Шмавізія". В Кропивницькому серед надгробків зі стільців причаїлася "Жіноча логіка".

 

1470 0

ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою

На «побачення» - ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою – після трудових буднів  запрошує івано-франківців «Родина Кольпінга на Прикарпатті».

 -       Ну щож, почнемо ... Все в наших руках, і що самі захочемо зробити на побаченні, то і вийде.

Власне такими словами ведучий починає інкаунтер, – своєрідне знайомство. Коротка зустріч,  що покликана допомогти  зрозуміти себе та інших, разом пошукати  рішення своїх повсякденних проблем.

Сучасний мінливий, непередбачуваний, багатозначний й  складний світ, який в 2012 році з легкої руки американського полковника Стефана Гарроса отримав назву світ VUCA, -  змінює й саму людину, спонукаючи її до індивідуалізму, відчуження, постійної й виснажуючої гонитви за успіхом і щастям. Плата за це  – самотність.

1383 0

У пошуках у-вею!

Чи можна стати безсмертним? Як то казали мудрі люди: Займись цігун і переконайся сам! Цігун на франківському міському озері то таки цікаво.  

1576 0

ЕХ, «СОБАКА», ТАКИ ГАРНА ВИСТАВА, ХОЧА І КОРОТКА

…власне якось так після перегляду сказав про цю виставу Руслан Марцінків. І виглядало дуже символічно - п’єсу написану екс-очільником міста Хайфи дивився й голова міста Івано-Франківська.

1543 0

Бути як Гагарін

Школярем я дуже хотів бути схожим до нього і теж злітати в космос. Мабуть, це було нормою для радянського школяра - БУТИ як ГАГАРІН. 

1382 0

ГАМЛЕТ В ГОСТРОМУ СОУСІ не для зголоднілих мізків

Таки дуже вже ексцентричний смаколик подають у цьому сезоні на сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру: за італійським рецептом англійського походження знаменитий данський соус у франківському приготуванні. Гамлет в гострому соусі. Незвичайна страва з присмаком комедії від соус’єра театру - молодого й перспективного режисера Ореста Пастуха за переписом від класика світової драматургії Альдо Ніколаї. Та чи насправді гострим вийшов данський соус у виставі?

 

1402 0

А який він АДАМЦЬО сьогодення?

Власне таким має бути справжній аматорський театр – не вітіюватим у постановці крадених п’єс, а справжнім - правдивим у постановці гострих питань сьогоденню. Бо як кажуть на бойківській землі:  єдиного мука десєтьом наука. То краще цю муку бачити лише в театрі, а не у житті. На то і є театр…

1518 0

А що там, ЗА ДВЕРИМА БАЖАНЬ?

Лірична комедія «ЗА ДВЕРИМА БАЖАНЬ» стала для франківського режисера Андрія Кирильчука унікальною можливістю зібрати разом ветеранів франківських підмостків. … І я спробував зазирнути на малу сцену івано-франківського муздраму, а, насправді, за куліси:  а що там,  за дверима бажань.

2395 0

ДІДУХ і ЗЕМЛЯ: Бідний театр змагався з театром Багатим

Як три горішки для Попелюшки-міста, три непересічні театральні події - на початок весни у Івано-Франківську. На сцену міста  виставляли дві вистави – бідну і багату:  2-го березня чернівчани привезли Землю, а 5-го березня франківці «звили» Дідуха.

1669 0

У «Сценарій для трьох акторів» затесався «Бармалей»

Вілунав  Відкритий театр у Івано-Франківську і у спогадах завершився гештальт. Таки непересічна ця подія була для міста. Непересічна подія для міста, але не для містян.

2505 1

«СТУС» по івано-франківськи

Цю виставу останнього дня зими в Івано-Франківську дивився й син поета - Дмитро Стус і численний  чиновницький та культурний бомонд міста. Подейкують, що цей сир-бор зібрали задля втілення ідеї Анатолія Грицана і Тараса Бенюкастворити в Івано-Франківську новий театр для молоді та юнацтва.

1316 0

Відкритий театр у ХРАМ ЇЇ ДИЯВОЛА

В Івано-Франківську виставою «Храм її диявола» від київського Театру МІСТ стартував нещодавно театральний фестиваль ВІДКРИТИЙ ТЕАТР.  І тими днями містяни побачили унікальні і надзвичайно цікаві вистави як по змісту, так і за формою.  Наприклад, знаний і знаменитий  PostPlаy Театр виставляв нашумілі спектаклі “Сіра зона» та “Ополченці”. Це ті вистави, які справді варто побачити,...

1329 0

Місто полонили «ОПОЛЧЕНЦІ»

ЦЯ ВИСТАВА від Галини Джикаєвої і PostPlay-театру як лебедина пісня фестивалю «Відкритий Театр» таки полонила івано-франківських глядачів. Справжня історія, котру актриса якоїсь мимолітної зустрічі в Києві записала від справжнього ополченця, виставлялася театром як одверта провокація громадської думки.

1333 0