Сергій Стефанко

СТАТТІ АВТОРА

Не розумію чому?

Україна досі не розірвала дипломатичні відносини з Росією досі не ліквідовано офшорні схеми і не денонсовано угоди про офшорні зони.

1307 1

Головне не провокувати …, а там якось буде

Чи довго ще протягне Україна, якщо і далі буде «Нікого не провокувати»?

1328 0

Війна з Росією чи АТО?

Вище керівництво України немов той школяр, якого старшокласники кожного дня б’ють в туалеті, каже батькам і вчителям, що все добре і він з старшокласниками просто дурачиться, а синяки, то від частого падіння зі сходів… Школяр боїться, терпить, замовчує факти і бреше…

1331 0

Зона АТО. Історична карта і сучасність.

Карта. Населення України. Землі і області. Колись Донщина. Тепер Лугандонія.

1460 1

Про Донбас як кузню кадрів по організації русифікації і Голодомору

Молотов, Хрущов, Каганович. Ними гордилася вся "вєлікая совєцкая родіна", а це злочинці. Разом з "незабвєнним Артьомом" вони "соотєчєствєннікі, героі  народа Донбасса".

1648 0

Для чого нас дурить Порошенко?

Я не розумію, що відбувається на сході України. Я не розумію ми воюємо чи ні? З ким воює українська армія?

1378 4

Донбас. Від паханату до федерації.

Чому автократи і унітаристи, як тільки втрачають владу, відразу стають демократами і федералістами?

1232 0

Донбас - зашморг на шиї України

Донецька і Луганська область відігравали, і Путіним планується будуть відігравати роль, зашмогрга на шиї України.

1331 1

Рецепт вирішення кризи на Сході України

Треба послухати Росію і зробити навпаки. Дві державні мови – повноцінне функціонування української мови. Федералізація України – залишитися унітарними. Позаблоковість – вступити до НАТО.

1341 0

Війна з чужим народом

За смерть може бути тільки одне покарання - смерть. Відставка голови Верховної Ради, дострокові вибори президента і суд над Януковичем. Інакше парламент все заговорить. Треба тимчасово відновити смертну кару і публічно покарати винних у вбивстві мирних людей.

1189 3

Чого чекають раби і слабаки?

Слабаки, бідні, раби і знедолені! Моліться і вам все буде. Страждайте і терпіть, бо ви прислуга, жива сила, гвинтики і шурупчики, раби, стадо, слуги, вівці і т.д. і т.п. І не забувайте каятися, бо ви грішні, тупі і нічого в житті не розумієте. 

1447 9

Якісь дивні ці Румунія і Болгарія…

Цього літа довелося подорожувати Румунією і Болгарією. Це наші сусідні найбідніші країни, яких відносно недавно прийняли у НАТО (2004 рік) і ЄС (2007 рік). Мимоволі намалювалися деякі паралелі між нашими країнами.

1779 2

Фільм "1941", пропоную поміркувати

На телеканалі "Україна" пройшла прем'єра 5-тисерійного документального фільму "1941". У ньому розкриваються факти другої світової війни, про які мовчать підручники історії. Період початку другої світової війни, який в радянській історіографії висвітлений так однозначно і беззаперечно, як виявляється, ґрунтувався на вигадках, міфах і брехні.

1413 7

З історії українізації. Одразу після Голодомору… Хвиля русифікації.

У наш час роль В.Затонського і А.Хвилі виконують Д.Табачник і В.Колєснічєнко. Одним із перших кроків В.Затонського стало ініціювання наприкінці 1933 року ухвали про уніфікацію російської та української освітніх систем і написання спільних підручників. А згортання україномовної освіти тоді почалося з демагогічних обвинувачень в утисках мовно-культурних прав національних меншин, передусім росіян.

2720 1

З історії українізації. Кінець українізації - початок Голодомору

Голодомор задумала зробити групка, але організовували та здійснювали його десятки тисяч людей... Коли винищували українську еліту, то казали, що це мовляв еліта в українців погана, а «простий народ ми любимо»... І починалося навішування локшини про  "хороших простих українців, і їх солов'їну мову". У 1933 році «Український правопис» привели у відповідність до правопису російської мови...

2445 0

З історії українізації. Відродження національних меншин.

Фактично багатьох етнічних українців та представників національних меншин, які були раніше зрусифіковані, починали вчити їх рідної національної мови і культури. Станом на 1931 рік, поряд зі створенням Автономної Молдовської СРР, в Радянській Україні існувало 25 національних районів: 8 російських; 7 німецьких; 3 болгарські; 3 грецькі; 3 єврейські; 1 польський.

1638 0

З історії українізації. Наслідки радянської окупації, порівняння 1926 року з 2001 роком.

Якщо у 1926 році російську мову рідною вважали 1,28 млн. (5,6%) етнічних українців. То у 2001 році таких вже 5,5 млн. (14,8%). Українізація мала дві складові: мовну і національну.

2185 0

З історії українізації. Донецько-Криворізька республіка, Сєвєродонецький з’їзд, мовний закон.

Майже ніхто не зрозумів слів М.Скрипника, про те, що радянська Україна без Донбасу не можлива… як, напевно, він і сам не розумів глибини своїх висловлювань. Підсумок своєї роботи на благо радянської України і більшовицької партії Росії М.Скрипник підвів 7 липня 1933 року, коли пустив собі кулю в голову.

1764 1

З історії українізації. М.Скрипник. Гра у незалежність…

На крайньому північному-сході України на противагу Українській Народній Республіці  була проголошена маріонеткова Українська радянська республіка. Був створений плацдарм для подальшої окупації решти України.

1833 4

З історії українізації. Початок українізації

Цікаво, що «українізацію» було доручено проводити «російськомовним», почергово, - спочатку німцю Емануїлу Йоновичу Квірінгу, потім єврею Лазарю Мойсейовичу Кагановичу, і нарешті поляку Станіславу Вікентієвичу Косіору.

1804 4

Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

"Язык–это принципиально…", "Эти украинцы мешают нам нормально жить..." Нині етнічні українці і українська мова у Криму, Луганській і Донецькій областях мають стільки ж прав як курди і курдська мова у Туреччині.

1286 6

У жіночих консультаціях Івано-Франківська встановили три нові фетальні монітори

До цього часу кардітокографи були лише в стаціонарі, а у жіночих консультаціях основним приладом для фіксації серцебиття плода була спеціальна дерев’яна трубка (стетоскоп) за допомогою якої вухом лікар вислуховував серцебиття.

2541 0

ЗРАДА. Нотатки з виїзної сесії міської ради…

Нічого не вийшло. Зрада… це вже другий "дивний" провал опозиції… А де був Віктор Ющенко? Зрештою, лідер помаранчевої революції – Віктор Ющенко цей день провів невідомо де. Мабуть він «переховувався від переслідувань з боку влади» на державній дачі з якої він ніяк не може з’їхати...

1220 15

Як ставляться євреї до країни в котрій живуть?

Чому євреї живучи на території України ніколи не орієнтувалися на українську культуру? Чому вони ігнорують українську мову і чому так важко йде дерусифікація південно-східних регіонів України?

2473 2

Незабаром української мови в кінотеатрах не буде…

От би ще заглушити українську мову, забрати озвучення українською в оригінальних фільмах знятих англійською (німецькою, французькою) мовою і перевести українську в субтитри…, а натомість озвучення дати російською. Тоді було б повне «торжество демократії і прав людини». …Бажання україноненависників збулося.

1406 2

Дещо про Божі заповіді… або куди ми йдемо

Тора (п’ятикнижжя Мойсея), - частина християнської Біблії. Божі заповіді викладені в Торі у трьох варіантах... Ми переважно чуємо про один. А ще є заповіді дані богом Адаму, Ною, Аврааму... Незважаючи ні на що маленький за чисельністю, проте об’єднаний Заповітом з своїм Богом, юдейський народ, як і раніше, зберігав свою єдність і самобутність.

8793 8

Російськомовне населення

Останнім часом ми часто чуємо термін "російськомовне населення".. Спробуємо розібратися, що собою являє ця група населення України.

2591 15

РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ. Мовна політика

У нас в Україні багато хто дуже захищає російську мову, яка витіснила з ужитку українську, але ніхто з цих «захисників» не ставить мовну політику Російської Федерації нам за приклад. А чому? Давайте спробуємо розібратись.

2925 19

ДОНБАС. Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною зростає

Радянський Союз розпався, а русифікація продовжується. За 20 років незалежності в Україні нічого не змінилось, - зросійщення йде повним ходом.

1598 6

Доки ми будемо жувати те, що дадуть? Дещо про концепцію двомовності

Всі в Україні відчувають засилля російськомовного продукту, його не пропорційну присутність на нашому внутрішньому ринку. «Чому так мало україномовних журналів, майже немає комп’ютерних програм і т.д., не робляться їх україномовні версії і варіанти?», - задає питання простий обиватель.

1314 8

Чому б в Україні не зробити дві державні мови?..

Багато хто з нащадків колоністів і емігрантів переконаний, наче Україна, до приїзду їх предків, була безлюдна, і всі, - і етнічні українці і етнічні росіяни водночас приїхали на безлюдну, нічийну територію...

1826 8

«Звільнити» щоб … винищити

Для чого Радянський Союз у вересні 1939 року напав на Польщу, а у листопаді 1939 року на Фінляндію, а в липні 1940 року на Румунію? Чому країни Прибалтики «добровільно» увійшли до складу Радянського Союзу?

1670 8

9 травня. День перемоги чи день поразки?

Ця стаття була написана 2 роки тому і не публікувалася. А події 9 травня 2011 року актуалізували текст двохрічної давності.

2334 8